Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 16:00:09
Advert
Advert
 

Üvey babam bana da tacizde bulundu

Gölcük'te kendisini taciz ettiği iddiasıyla tartıştığı üvey babasını öldüren 3 çocuk annesi Şerife Arıoğlu, yargılandığı davada ifade veren Şerife Arıoğlu’nun kız kardeşi olan H.Z, "Şerife benim ablam olur, Yaşar Kanık ise üvey babamdı. Üvey babam birlikte yaşadığımız dönemde bana da cinsel tacizde bulunmuştur.
Üvey babam bana da tacizde bulundu
Advert

 

Boran KAYALAR - İddialara göre, 15 Ekim 2018 tarihinde Gölcük İlçesi Şehitler Mahallesi’nde meydana gelen olayda 3 çocuk annesi Şerife Arıoğlu, üvey babası Yaşar Kanık ile tartışmasının ardından bıçaklayarak öldürdü. Kanık hemen ambulans ile Gölcük Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınırken Şerife Arıoğlu ise olay yerinden kaçtı. 23 Ekim 2018 tarihinde Yaşar Kanık hayatını kaybederken, Arıoğlu polis tarafından yakalanarak cezaevine gönderildi.  Bugün Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde cinayet davasının ikinci duruşması görüldü. Duruşmaya Şerife Arıoğlu, sanık avukatı, Yaşar Kanık’ın oğlu ve yakınları katıldı.

 

AMBULANS ÇAĞIRMAMI İSTEDİ

Öldürülen Yaşar Kınık’ın komşusu Z.U. tanık olarak verdiği ifadede, “Ben Yaşar Kanık’ın üst katında oturuyorum. Olay günü bir bağrışma üzerine aşağıya indim. İndiğimde sanığı ve annesi Saliç B’yi görmedim. Yalnız Yaşar, böğrünü tutar bir şekilde yatıyordu. Ne olduğunu sorduğumda bıçaklandığını söyledi ve ambulans çağırmamı istedi. Ben de derhal ambulans çağırdım. Daha sonra kendisini götürdüler. Şerife Arıoğlu’nu tanırım. Ancak Şerife Arıoğlu ile Yaşar Kanık arasındaki olaylara ve geçimsizliklerine dair herhangi bir bilgim yoktur. Olay yerinde sopa görmedim” dedi.

 

‘KENDİSİ FUHUŞ YAPTIRAN BİRİDİR’

Tutuklu tanık olarak ifade veren Şerife Arıoğlu’nun eski resmi olmayan eşi G.M. Sakarya Cezaevi’nden SEGBİS aracılığıyla bağlanarak ifade verdi. G.M., “Şerife Arıoğlu ile yaklaşık 8 yıl kadar imam nikahlı olarak yaşadık. Kendisiyle ortak iki çocuğumuz vardır. 2014 yılında ayrıldık. Yaşar Kanık’ı tanırım. Kendisi fuhuş yaptıran biridir. Şerife’den sürekli fuhuş yapmasını istiyordu. Ancak sanık bunu kabul etmeyince ona olumsuz davranışlar gösteriyordu. Sürekli olarak çocuğu göstermemekle tehdit ediyordu. Bunun dışında olumsuz davranışları devam ediyordu. Esasen ayrılmamıza neden olan kendisidir. Ben Yaşar Kanık’ın sanığa bizzat tacizde bulunduğunu görmedim. Ancak Şerife’den bunu duydum” ifadelerinde bulundu.

 

GÜLDÜREN DİYALOG

Duruşma arasında yaşanan diyalog mahkeme salonunda gülüşmelere neden oldu. Şerife Arıoğlu’nun eski imam nikahlı eşi, “Ben bir şey sormak istiyorum. Şerife çocuklarımızın görüşme gününü öğrenebilir miyim” şeklinde soru yöneltti. Bunun üzerine mahkemede gülüşmeler yaşanırken Şerife gününü söyledi.

 

‘BANA DA CİNSEL TACİZDE BULUNDU’

Daha sonra tanık olarak ifade veren Şerife Arıoğlu’nun öz kız kardeşi olan H.Z., “Şerife benim ablam olur, Yaşar Kanık ise üvey babamdır. Dava konusu cinayet olayını doğrudan görmedim. Annem bana telefonda anlattı. Benim bilgim Yaşar ile Şerife arasındaki geçimsizliğe ilişkindir. Bir tarihte Yaşar’ı ablamın odasından çıkarken görmüştüm. O dönemde ablam Yaşar’ın kendisine cinsel yönden saldırdığı gerekçesiyle şikayette bulundu. Ancak benim yaşım küçük olduğu için tanıklık yapamadım. Bundan sonraki dönemler de Şerife, kendisine cinsel tacizlerde bulunduğunu anlattı. Yaşar, birlikte yaşadığımız dönemde bana da cinsel tacizde bulunmuştur.

 

‘BENİ SATTI’ DEDİ

Bu olaylar sonrasında ben evden ayrılarak bir dönem yurtta kaldım. Yaşar, yabancı uyruklu kadınlara fuhuş yaptıran biriydi. Doğrudan görmemekle birlikte Şerife, Yaşar’ın kendisine de fuhuş teklif ettiğini söylemişti. Hatta bir keresinde birlikte dışarı çıktıklarında Şerife bana gelip ‘Beni sattı’ şeklinde beyanlarda bulundu” dedi. Avukatın sorusu üzerine H.Z., “Şerife’nin kızı A.’yı tanıtım. Bir keresinde Şerife’nin kızını görmek istediğini, o anda yanlarında bulunan Yaşar’ın ve Saliç’in ise buna engel olduğunu biliyorum. Şerife ile A. arasında herhangi bir problem yoktur” ifadelerinde bulundu.

 

OTOPSİ RAPORU GELDİ

Önceki duruşmalarda Şerife’nin Yaşar tarafından cinsel istismara uğradığı şikayetçi olduğu beyanları üzerine mahkeme heyeti tarafından Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nden istismar ile ilgili dosya talep edilmiş; dosyada, Şerife’nin de aralarında olduğu iki kadının mağdur olarak ifade verdiği, Yaşar Kanık’ın aralarında olduğu 7 sanıktan, Önder İ. hariç hepsinin beraat ettiği görüldü. Ayrıca Yaşar Kanık’ın otopsi raporunda, “Kesici aletle yaralanmaya bağlı iç organ zedelenmesinden” öldüğü tespit edildi.

 

DAVA DEVAM

Savcı, Şerife Ağıroğlu olayıyla ilgili olarak, “Alınan beyan ve okunan belgelere bir diyeceğimiz yoktur. Şerife’nin kızı A., önümüzdeki celse beyanı alınmak üzere zorla getirtilmesine, cezaevinde olduğu anlaşılan Ü.O. isimli tanıdığın beyanının alınmasına, suç vasfı, mevcut delil durumu ve yasada öngörülen cezanın miktarı dikkate alınarak sanığın tutukluluk halinin devamına karar vermesini talep etti.

 

‘NEDEN BİZE ANLATMADI’

Yaşar Kanık’ın oğlu A.K. tanık beyanlarını reddederek, “Madem babam Şerife’ye ve dinlenilen tanığa fuhuşa zorluyordu neden oğlu olarak bizi bulup durumu anlatmadılar? Gerekli müdahaleleri yapardık” dedi.

 

‘ÜÇ TANE ÇOCUĞUM VAR’

Şerife Arıoğlu’nun avukatı Ömer Yiğit A., “Tanık beyanlarında aleyhe hususları kabul etmiyoruz. Gelen telefon kayıtları müvekkilimin savunmasını doğrulamaktadır. Bunun dışında otopsi raporuna göre Yaşar, gelişen komplikasyonlar sonucu ölmüştür. Bu durumda ölümle yaralanma arasında illiyet bağının kesildiğinin kabulü gerekir. Bu gerekçelerle müvekkilimin tahliyesini talep ediyoruz” ifadelerinde bulunundu. Tutuklu yargılanan sanık Şerife Arıoğlu ise “Üç tane çocuğum var. Adaletinize sığınıyorum” dedi.

 

KARAR: TUTUKLULUK HALİNİN DEVAMI

Mahkeme heyeti, tanıkların önümüzdeki celse dinlenmesine, Şerife Arıoğlu’nun kızı A.’nin önümüzdeki celsede hazır edilip dinlenilmesine, Yaşar Kanık işe Şerife Arıoğlu arasında konuşma dökümlerinin bilirkişiye rapor halinde sunulmasının istenilmesine, Şerife Arıoğlu’nun somut delillere  göre kuvvetli suç şüphesinin varlığı, kaçma ve delilleri karartma şüphesi alında olduğu var sayılan suçlardan olması, yine ceza miktarına göre tutukluluk tedbirinin ölçülü olması nedeniyle tutukluluk halinin devamına karar vererek mahkemeyi ileri bir tarihe erteledi.

 

DURUŞMA SONRASI TEPKİ

Duruşma sonrasında adliye içinde mağdur yakınları tanıklara tepki gösterdi. Şerife Arıoğlu’nun öz kız kardeşi H.Z. annesine “Bundan sonra annem değilsin” diyerek tepki gösterdi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7530 TL 6.7261 TL
Euro
EURO
7.5688 TL 7.5386 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA