Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 02:23:43
Advert
Advert Advert
 

Başsavcılık ve Müftülükten ortak proje

Denetimli Serbestlik yükümlülerinin iyileştirilmesini ve topluma uyumunu kolaylaştırmak amacı ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kocaeli İl Müftülüğü arasında “Arınmak Yeniden Başlamaktır” isimli proje protokolü imzalandı
Başsavcılık ve Müftülükten ortak proje
Advert

 

Boran KAYALAR - Denetimli Serbestlik yükümlülerinin iyileştirilmesini ve topluma uyumunu kolaylaştırmak amacı ile Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve Kocaeli İl Müftülüğü arasında “Arınmak Yeniden Başlamaktır” isimli proje protokolü imzalanmıştır. Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz ve Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan arasında imzalan proje kapsamında; Hakkında kamu hizmeti yükümlülüğü bulunan kişilerin İl Müftülüğünce belirlenecek camilerde görevlendirilerek, hem camilerin temizliği ve çevre düzenlemesinin yapılması planlanmakta hem de yükümlülere manevi rehberlik edilerek bireysel ve sosyal sorunlarıyla yakından ilgilenilip rehabilitasyon sürecinin kolaylaştırılması amaçlanıyor. Proje dâhilinde ilk adım olarak 7 Mayıs 2019 tarihinde “Peygamberimizin Hayatı” isimli bir bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmaya katılan yaklaşık 120 yükümlünün her birine Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Peygamberimizin Hayatı isimli eseri hediye edilerek, bilgi yarışmasındaki sorular bu kitapta yer alan bilgiler çerçevesinde hazırlandı.

 

YARIŞMADA HERKES KAZANDI

İmza protokolünün gerçekleştirildiği tarihte, bilgi yarışmasında dereceye giren yükümlülere, Cumhuriyet Başsavcısı Korkmaz ve İl Müftüsü Doğan tarafından ödülleri takdim edildi. Ödül töreninde söz alan İl Müftüsü Yusuf Doğan, Allah’ın tövbe kapısının inanan herkese her zaman açık olduğunu vurguladı. Ayrıca Peygamberimizin arkadaşlarına karşı beslediği hoşgörüsünden bahsederek, bilgi yarışmasında her ne kadar sadece bir kişi birinci olabilse de yarışmaya katılan herkesin zaten kazanmış olduğunu ifade etti.

 

SUÇTAN UZAK DURMANIN TEMİNİ

Ardından konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülerin eğitim ve iyileştirmelerinin Cumhuriyet Başsavcılığı gözetiminde aktif bir şekilde devam ettiğini, yükümlülerin sık sık mesleki kurs, rehberlik ve iyileştirme çalışmalarına katılmaları sağlanıp suçtan uzak durmalarının temin edildiğini bildirdi. Kamu kurumları ile yapılan işbirlikleriyle topluma faydalı işler meydana getirmelerine fırsat sunulduğunu ve bugün imzalanan protokol ile de bu sürecin daha etkin bir şekilde devam edeceğini söyledi. Peygamberimizin hayatından alınacak örneklerin kişisel yaşamımızda bizlere yol gösterici olduğunu hatırlatan Korkmaz, “Katkılarından dolayı İl Müftülüğü’ne ve yarışmaya katılan yükümlülere teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA