Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.08.2020 SAAT 02:00:11
Advert
Advert
 

Sadican Aygen O iddialara yanıt verdi

Dilovası belediyesinden 50 Bem Bir Sen üyesinin istifa edeceği yönündeki haberlerle ilgili açıklama yapan Bem Bir Sen Kocaeli Şube Başkanı Sadican Aygen, “Şu anda Dilovası Belediyesindeki üyelerimizden herhangi bir istifa söz konusu olmamıştır” dedi
Sadican Aygen O iddialara yanıt verdi
Advert

Arif BULUT  -Aygen basın açıklamasında, “Dilovası Belediyesinde son günlerde yerel medyada, 50 kadar Bem Bir Sen(Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası)  üyesi adına açıklama yapan İş yeri temsilcisi Sayın Muzaffer Aydemir’ in kamuoyuna yansıttıklarının gerçekleri ifade etmediğini belirtmek isteriz. 31 Mart yerel seçimleri sonunda sendikamıza iletilen konu hakkında, Dilovası Belediye Başkanı Sayın Hamza Şayir’ le 3 Nisan 2019 tarihinde görüşme yapılmıştır” dedi. 


NİYETİNİ GÖSTERMİŞTİR
“Askıya alınan sosyal denge sözleşmesi ödemelerinin üyelerimizi mağdur ettiği konusu aktarılarak, Ödemelerin sözleşme bitiş tarihi Aralık ayına kadar devam etmesi gerektiği konusunda taleplerimizi Sayın Hamza Şayir ‘e ilettik” diyen Aygen, “ Yapılan görüşme ve çalışmalar neticesinde Dilovası Belediye Başkanı Sayın Hamza Şayir tarafından verilecek son miktarın yasal tavan üzerinden veya Büyükşehir Belediyesinde uygulanan ücret miktarı üzerinden ödeyeceği niyetini göstermiştir” şeklinde konuştu. 


SONA ERECEK
Aygen sözlerini, “Dilovası Belediyesi ile Sendikamız arasında yapılan sözleşme 2010 yılına ait sözleşmedir. Uzatma ve ek protokollerle bugüne kadar gelmiştir.4688 sayılı kanunun 2012 yılında yürürlüğe girmiştir. Yasanın sosyal denge sözleşmelerinin taban ve tavan ücret uygulamalarında verdiği hüküm bellidir. Dilovası Belediyesinde imzalanan sosyal denge sözleşmesinin, memur çalışanın maaşına aylık ortalama (diğer sosyal haklarla bayram ikramiyesi, eğitim ücreti vb.) hatırı sayılır ek gelir getirdiğini belirtmek isteriz. Bu sözleşmenin hükümleri 31 Aralık 2019 tarihinde sona ermektedir” ifadeleriyle sürdürdü. 


HAYAL KIRIKLIĞI
Sadican Aygen konuşmasında, “2010 yılından beri Dilovası Belediyesi’nde üyelerinin kazanımlarının en üst seviyede olmasını sağlayan Bem Bir Sen’dir. Bugüne kadar başarılı sendika olarak görülürken, Muzaffer Aydemir’in, ‘’üyelerinin haklarının sendika yönetimi tarafından savunulmadığı ‘’noktasına getiren açıklamaları sendikamızda soru işaretlerine, hayal kırıklığına sebebiyet vermiştir. Sürecin bizzat içinde Sendika yönetimiyle bulunan işyeri temsilcisi Muzaffer Aydemir’in hangi akla ve mantığa hizmet ettiği belirsizdir” ifadelerine yer verdi. 


"İSTİFA SÖZ KONUSU DEĞİL"
Muzaffer Aydemir’in iddialarını yalanlayan Aygen, “Konunun İşyeri temsilcisi Muzaffer Aydemir’in iddia ettiği gibi Sendika yönetiminin ilgilenmediği, konuyla alakalı mücadele verilmediği beyanı doğru değildir. Muzaffer Aydemir Üyelerimizi etik dışı davranıp yanlış bilgilendirmekte, yönlendirmektedir. Şu anda Dilovası Belediyesindeki üyelerimizden herhangi bir istifa söz konusu olmamıştır” diye konuştu. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitbem bir senbem bir sen izmit
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA