Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 18:41:49
Advert
Advert
 

Gençleştirme değil katliam yapıyorlar

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Gölcük’teki doğa katliamını bir kez daha gündeme getirdi, “Gençleştirmek değildir bu, bunun ismi ağaç katliamıdır. Sadece Gölcük'te değil ki, bütün Türkiye'de ağaç katliamı yapıyor” dedi
Gençleştirme değil katliam yapıyorlar
Advert

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan geçtiğimiz günlerde yerel basına da yansıyan Gölcük Değirmendere’nin üst bölümlerinde kalan ormanlık alanda meydana gelen tahribatı TBMM gündemine taşımış, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yanıtlaması isteğiyle soru önergesi vermişti. Önergesinde Gölcük Değirmendere’de doğa katliamı yapıldığını söyleyen Türkkan, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nün görev alanında olan bölgede bu kurumdan habersiz böyle bir uygulamanın yapılmasının mümkün olmadığını yazmış ve Bakan’a sorular sormuştu. Türkkan’ın önergesini verdiği gün Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü’nden de açıklama geldi. 

 

UCUZ SİYASİ SÖYLEM
Türkkan’ın önergesi Meclis Genel Kurulu’nda tartışma konusu oldu. AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Türkkan’ın önergesini “Sayın vekilin doğa katliamı söylemi maksatlı ve sığ bir ucuz siyasi söylemdir. Kocaeli vatandaşlarımızın vicdanına havale ediyorum” sözleriyle eleştirince Türkkan’ın cevabı sert oldu: “Öncelikle sayın milletvekilinin konuşmasının sonunda ifade ettiği ‘sığ ve ucuz siyaset ve siyasetçi’ lafını iade ediyorum. Derinlikle ilgili bir mesafe ölçümüne kalkarsak çok ciddi sıkıntıya düşeceğini de düşünüyorum.”

 

KILIF HAZIRLAMAYA ÇALIŞIYORLAR
Türkkan, Katırcıoğlu’nun sözlerinin kendi görüşü olmadığını söyledi: “Zaten okuduğu da kendi görüşleri değil, Gölcük Orman Müdürlüğünün kamuoyuna yaptığı bir bildiriyi okudu sayın milletvekili. Ama o bölgedeki ağaç katliamını herkes bilir. Ağaç katliamına karşı verilecek bir cevap olarak da buna bir gençleştirme, vesaire gibi bir kılıf hazırlamaya çalışıyorlar.”

 

KATLİAM VAR 
Gölcük ve Başiskele’deki ruhsatsız taş ocaklarını eleştiren Türkkan ağaç katliamı yapıldığını ifade etti:
“Gölcük'te zaten çok ciddi anlamda insanların sağlığına, insanların yaşamına engel olan ruhsatsız taş ocakları işletmesi devam ediyor. Başiskele'de ve Gölcük'te vatandaşlar arasında dolaşırlarsa bu şikâyetleri duyarlar. Bunun bizim tarafımızdan dile getirilmesinden rahatsız olmak yerine, mevcut katliama dur demek için iktidarın payandası olan bürokratlara gidip bu konuyu aksettirmeleri daha doğru bir yol olacaktır diye düşünüyorum. Gölcük halkı bundan rahatsızdır. Gençleştirmek değildir bu, bunun ismi ağaç katliamıdır. Sadece Gölcük'te değil ki, bütün Türkiye'de ağaç katliamı yapıyor. Adalet ve Kalkınma Partisinin en mümeyyiz vasfıdır ağaç katliamı yapmak. ‘Biz yerine ağaç ekiyoruz’ lafı nedir biliyor musunuz? O memleketi, devleti soymanın bir başka yoludur çünkü ağaç sayılamayan bir ihaledir. ‘Her yere çiçek, ağaç ekiyoruz’ diye -bakın belediyelere de- en çok ihale yolsuzlukları ağaç ve çiçek ekme işlerinde olmuştur.”

 

2 MİLYON LİRALIK İHALE 
İYİ Partili Türkkan, Kocaeli’nde bir ihaleye verilen miktarı da sert sözlerle eleştirdi: “Geçen gün Kocaeli'de bir ilçe belediyesiyle ilgili elime bir belge geldi. Ufacık ilçenin sadece çim biçme ihalesine 2 milyon lira vermişler. 2 milyon liraya Türkiye'nin çimini biçersiniz ya, ufacık bir ilçenin çim biçme işini 2 milyon liraya vermişler. Yazıklar olsun! Bu memleketin evlatları akşam yorganın altına aç girerken o 2 milyon lirayı onlara aktaran zihniyete yazıklar olsun!”

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitiyi parti kocaelilütfü türkkan
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA