Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 18.02.2020 SAAT 16:40:40
Advert
 

Yetkili servislere asansör yönetmeliği anlatıldı

Bilim Sanayi ve Teknoloji İl müdürlüğü tarafından, yetkili servislere Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği’nin neler getirdiği ve sorumluluklar hakkında bilgi verildi.
Yetkili servislere asansör yönetmeliği anlatıldı
rek

Boran KAYALAR  -İnsanların , insan ve yüklerin veya sadece yüklerin taşınmasında kullanılan asansörlerin, İnsan can ve mal güvenliğini tehdit etmeyecek şekilde kullanımlarını sağlamak ve çevreyi korumak üzere tescili, işletilmesi, bakımı, garanti ve satış sonrası hizmetleri ile hizmet denetimi ve mevcut asansörlerin iyileştirilmesi ile ilgili uyulması gereken kuralların belirlendiği Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği 6 Nisan 2019 tarihinde  30737 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Bu bağlamda 2019 yılı denetim planında yetkili servis hizmet yeri denetimine ilişkin olarak; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kocaeli İl Müdürlüğü ve Türk Standardları Enstitüsü temsilcilikleri ile işbirliği halinde Kocaeli Körfez Ticaret Odası toplantı salonunda ilimizde faaliyet gösteren yetkili servislere yönelik, “bakım kapsamı, yetkili servis şartları, bakım sözleşmesinde yer alması gereken hususlar, servis teknik sorumlusu ve teknik bakım personeli ile ilgili şartlar, tescile ilişkin esaslar, bina sorumlusunun yükümlülükleri, Hizmet Yeterlilik Belgesi’ne (HYB) ilişkin şartlar, mesleki sorumluluk sigortası esasları”nı da içerecek şekilde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

SORU CEVAP ŞEKLİNDE SONA ERDİ
Toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk katılım sağladı.. İl Müdürü Sayın İlhan Aydın, konuşmasında  asansörde markalaşmanın önemine değinerek ülkemizde uluslararası düzeyde Markalı asansörün bulunmadığına dikkat çekerek bu alanda firmalara büyük görev düştüğünü belirtti. Asansör aksam ve parça ithalatının cari açığa etkisinden söz etti. İl Müdürlüğü denetçilerinden elektrik mühendisi Burak Kocatürk ise yeni yönetmeliğin neler getirdiği ve sorumluluklar hakkında bilgi verdi. TSE’ yi temsilen Selim Sözer sunumunda TSE 12255 Standardı hakkında detaylı bilgi verdi. Toplantı İl Müdürünün moderatörlüğünde soru cevap şeklinde sona erdi. 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmit
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.0778 TL 6.0536 TL
Euro
EURO
6.5813 TL 6.5550 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA