Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 17:52:03
Advert
Advert
 

Büyükşehir O binaları yıkacak

​Büyükşehir Belediyesi valiliğin isteği üzerine Maliye’ye ait Kozluk mahallesindeki 7 katlı lojmanı, KEV tesislerinin içindeki otel binasını, Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin binaları arasında geçişi sağlayan tünel geçişi hurda karşılığı yıkacak
Büyükşehir O binaları yıkacak
Advert

Süriye ÇATAK TEK   -Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantısında önemli bir yıkım kararı alındı. 1999 Marmara depreminde hasar gören ve uzun yıllar boş kaldıktan sonra Aile ve sosyal Politikalar İl Başkanlığı tarafından kullanılan Maliye lojmanları, Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin iki binası arasında kullanılan tünel ve KEV tesislerinde bulunan binanın yıkımına karar verildi. Yıkım için 29 Mayıs’ta encümende ihale yapılacak. 

 

 

DEPREMİN İZİ SİLİNİYOR
Büyükşehir Belediyesi Encümeninde alınan karar ile uzun yıllardır Kozluk Mahallesi’nde depremin izlerini sildirmeyen Maliye Lojmanları yıkılacak. Valilik yazısı ile Büyükşehir tarafından hurda karşılığı yıktırılacak olan lojman, ağır hasarlı olduğu için uzun yıllar boş kaldı. Ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü geçici olarak binayı kullandı. Müdürlüğün yeni yapılan binaya taşınmasının ardından bina tekrar boş kaldı. Sıvaları dökülmeye başlayan bina mahalle için tehlike arz etmeye başladı. Bunun üzerine valilik binanın yıkım işini Büyükşehir Belediyesine verdi.

 

KEV TESİSİNDEKİ BİNASI DA 
Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda lojman yıkım ihalesinin içine KEV tesislerinde bulunan Grand Körfez Otel’in kullandığı binada yıkılacak.  Uzun zamandır boş olan bina metruk bir yapıya dönüşmüş durumdu. Binanın yıkımı da hurda malzeme karşılığı olacak. Yavuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin iki binası arasında geçişi sağlayan İnönü Caddesi üzerindeki tünel geçiş de yıkılacak. Yıkım için 29 Mayıs’ta Encümen’de ihale yapılacak. 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitKEV
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8118 TL 6.7846 TL
Euro
EURO
7.4984 TL 7.4685 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA