Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 03.06.2020 SAAT 02:49:27
Advert
Advert
 

Kültür Okulları farkını gösterdi

Kocaeli Kültür Okulları, Kandıra Safalı İlk ve Ortaokulunda kütüphane açtı. KOÜ Türkçe Topluluğu ile birlikte yürütülen proje kapsamında 3. kütüphane açılışı gerçekleştirilmiş oldu
Kültür Okulları farkını gösterdi
Advert

Kurulduğu yıldan itibaren eğitimde olduğu gibi gerçekleştirdiği birçok sosyal sorumluluk projesinde de öncülük eden Kocaeli Kültür Okulları bu sefer eğitimin can damarı olan kütüphanelerin açılması için kolları sıvadı. Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğuyla birlikte yürütülen projede ihtiyaç sahibi köy okullarına kütüphane kurmak amaçlanıyor. Kütüphanelerin kurulumunda Kültür Okulları maddi destek sağlarken Kocaeli Üniversitesi Türkçe Topluluğu üyeleri ise el emeğini ve iş yükünü paylaşarak boş bir odanın oldukça şık ve öğrencilere hitap eden bir kütüphaneye çevrilmesi sağlanıyor.

 

SAFALI’DAKİ 3.'SÜ OLDU
İhtiyaç sahibi köy okullarına kurulması amaçlanan kütüphanelerin ilki Isparta’nın Sorkuncak Köyü İlkokuluna kuruldu. İkincisi ise Bursa’da bulunan Kınık İlkokuluna kurulurken Kandıra Safalı İlk ve Ortaokuluna kurulan kütüphane projenin üçüncü kütüphanesi oldu. Projeyle bizzat ilgilenen Kültür Okulları Kurucusu Ali Aydemir yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve kütüphane kurulumunda emeği geçen üniversiteli öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Kütüphane açılışına Kandıra Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Yıldırım, kitapdostum.com Kocaeli temsilcisi Dr. Adem Aydın, köy muhtarı, okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencileri katıldı. Şube Müdürü Mustafa Yıldırım ve Safalı İlkokul Müdürü katkılarından dolayı Kültür Okullarına ve emeği geçen üniversite öğrencilerine teşekkür etti.

Bu haber eklendi
kocaeliizmitKocaeli Kültür Okulları
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8041 TL 6.7770 TL
Euro
EURO
7.5904 TL 7.5601 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA