Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 19:20:50
Advert
Advert
 

Anne süt yardımı ASM'den kalkmalı

Anne süt yardımının aile sağlık merkezlerinden kaldırılmasını isteyen Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, "Bu proje, aile hekimlerimizin iş yükünü artırıyor" dedi
Anne süt yardımı ASM'den kalkmalı
Advert

Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, anne süt yardımının aile sağlık merkezlerinden kaldırılması gerektiğini savundu. Erdal Yıldırım konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde ve ilimiz genelinde 2005 yılından bu yana sürdürülmekte olan hamile annelere, doğumdan önce 3 ay ve doğumdan sonra 3 ay olmak üzere anne süt yardım projesi başlatılmıştı. 2012 yılında yapılan yeni protokol ile süt yardım organizasyonu aile sağlığı merkezlerimiz üzerinden yapılmaya devam ediliyor.

 

İŞ YÜKÜNÜ ARTIRDI
Anne süt yardımı, aile sağlığı merkezlerimizin yürütmekte olduğu hizmetlere ek yük getirmiş ve çalışanların asli bir göreviymiş gibi devam ettirilmeye çalışılmıştır. Bu durum da aile sağlığı merkezlerindeki var olan iş yükünü iyice arttırmıştır.  Hali hazırda İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren tüm aile sağlığı merkezlerimiz, kendi bölgesindeki gebe ve bebek izlemlerini sistem üzerinden bakanlığın belirlediği periyotlar dahilinde takip ediyor. Belediyenin ilgili birimince hazırlanan süt dağıtım yazılım programı aile hekimliklerinin kullandığı sistemdeki izlem aralıklarıyla uyuşmuyor ve bu durum büyük bir karışıklığa neden oluyor. Bunun sonucunda vatandaşla sağlık personelimiz karşı karşıya geliyor" dedi.

 


BİR AN ÖNCE BİTSİN
Başkan Erdal Yıldırım, "Gelinen süreç itibariyle süt dağıtım organizasyonu aile sağlığı merkezlerinde görev yapan sağlık personeline ciddi bir iş yükü getirmekte olup çalışma düzenini bozmaktadır. Aile sağlığı merkezlerimizin asli işi olmayan ve ciddi iş yükü getiren bu organizasyonun kaldırılması için sendika olarak Büyükşehir Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğü ile görüşmeler sağlayarak yazılı müracaatlarımızı yaptık. Sadece ilimize özgü olan, çalışma barışını bozan bu uygulamaya bir an önce son verilmelidir. Bu sürecin hızlandırılması ve uygulamanın en kısa sürede kaldırılması için mücadelemizi sürdüreceğiz, konunun takipçisi olacağız" dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitErdal Yıldırım
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA