Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 31.05.2020 SAAT 14:04:45
Advert
Advert
 

300 kişi aynı anda oynayacak

300 kişi aynı anda oynayacak
Advert

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformu işbirliği ile 19 Mayıs'ta Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için Samsun' a çıkışının 100. yıl dönümünde saatler 19.19'u gösterdiğinde 81 il ve 19 ülkenin eş zamanlı oynayacağı ülkemizde ve 22 ülkede kent 16 medyanın canlı yayınlayacağı ’’ Dünya Atabarı Oynuyor’’ projesi gerçekleştirilecek. Projenin ilimizdeki ayağı ise eski valilik meydanında uygulanacak. Ve yaklaşık 300 kişi aynı anda atabarı oynayacak.

 

HERKESE DAVET
Proje ile ilgili açıklamada bulunan Kocaeli Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyon Başkanı Mikail Kalyoncu, "Artvinin meşhur atabarı; dünyada 19 ülke, Türkiye'de 81 vilayette 19 Mayıs 2019 saat 19.19'da eş zamanlı oynanacak. Bu hiç de yabana atılacak bir etkinlik olmadığı gibi, sadece Kocaeli'de yaşayan Artvinliler değil tüm Kocaeli'nin bu etkinliğe bizzat katılması bir onur olacaktır. Atatürk Anıtı'nda saat 17 30' toplanılacak, Yürüyüş Yolu üzerinden eski Valiliğin olduğu alana gelinecek. Valilik Korosu gösterisi ve saat tam 19.19'da yaklaşık 300 kişi atabarı oynayacak" dedi.  

Bu haber eklendi
kocaeliizmitMikail Kalyoncu
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA