Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 20:17:01
Advert
Advert
 

Yılın hemşire ve ebesi teşekkür belgesi aldı

Gebze Fatih Devlet Hastanesinden Hemşire Nurcan Çakır ve Karamürsel Devlet Hastanesinden Ebe Ayten Bozat yılın en iyisi seçildi. Çakır ve Bozat teşekkür belgelerini aldı
Yılın hemşire ve ebesi teşekkür belgesi aldı
Advert

 

SAĞLIK Bakanlığı'nın Ebe ve Hemşireler Günü nedeniyle düzenlendiği resepsiyonda 81 ilden yılın ebe ve hemşiresi seçilen isimler Ankara'da bir araya geldi. Kocaeli’ de yılın hemşire ve ebesi Karamürsel Devlet Hastanesinden Ebe Ayten Bozat ve Gebze Fatih Devlet Hastanesinden Hemşire Nurcan Çakır oldu. İkili, Ankara’da düzenlenen organizasyona katılarak teşekkürlerini Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sn. Halil Eldemir’in elinden aldı. İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri İlaç ve Tıbbi Cihaz Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı gerçekleşen törene katılarak Bozat ve Çakır’a Kocaeli’de gerçekleştirdikleri özverili çalışmalardan dolayı teşekkürlerini etti.


MUTLU OLUYORUZ
1998 yılında ilk adımını attığı hemşirelik mesleğinde 21 yıldır özveri ile çalıştığını söyleyen Gebze Fatih Devlet Hastanesinde görevli Nurcan Çakır, “Meslek hayatıma Gebze Fatih Devlet Hastanesi ameliyathane biriminde başladım ve o günden bu zamana kadar ameliyathane hemşireliği görevini yürütmekteyim. Elbette görev yaptığım bu süre zarfı içinde yorulduğumuz zamanlar oldu fakat hemşirelik mesleğini severek yaptığım için bu yorgunlukları tatlı yorgunluklar olarak adlandırıyorum ve azimle çalışmaya devam ediyorum. İnsanların hayatlarına dokunmak beni ayrıca motive ediyor. Yılın hemşiresi seçilmemden dolayı ben ve ailem büyük gurur yaşıyoruz. Bu unvanı bana layık gören herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.


ÇEYREK ASIRI GEÇTİ 
27 yıldır Karamürsel Devlet Hastanesinde ebe olarak görev yaptığını belirten Ayten Bozat "Binlerce gebeye ve bebeğe dokunmak, gebeyle birlikte doğurmak, doğan bebeğin ağlamasıyla mutlu olmak ve o ilk nefes muhteşem varlığın mucizenin ellerinizde olması tarifi mümkün olmayan duygular. Mesleğe başlarken onların sevinci sevincim, üzüntüsü üzüntüm olacak diye yola çıktım ve hala bu aşkla mesleğime devam ediyorum. 


YİNE EBE OLURDUM
Tekrar dünyaya gelsen hangi mesleği seçersin diye sorsalar hiç düşünmeden yine ebeliği seçerdim. Çünkü ebe, bir kadının en mahrem anlarının, sıra daşı mucizenin gerçekleştiği anın tanığıdır. Bu sebeple çoğu insan çocuklarıyla ebesini tanıştırırken ‘bu senin ebe annen’ der. Annelik gibi kutsal bir mertebeye layık görülmek beni çok mutlu ediyor. 81 İlden  gelen ebe ve hemşire arkadaşlarımızla buluşmak benim ve mesleğim adına çok gurur vericiydi. Bu gururu bana layık gören ve yaşatan herkese ayrıca teşekkür etmek isterim" dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA