Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 08:34:26
Advert
Advert Advert
 

Bir günlüğüne asker oldular

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ‘’özel gereksinimli bireylere’’ yönelik planlanan ‘’bir günlük temsili askerlik’’ uygulaması için, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığına başvuran 41 kişi 1 günlüğüne yemin ederek asker oldu.
Bir günlüğüne asker oldular
Advert

 

Abbas ÇAKAR - Jandarma Genel Komutanlığı tarafından ‘’özel gereksinimli bireylere’’ yönelik planlanan ‘’bir günlük temsili askerlik’’ uygulaması için, Kocaeli İl Jandarma Komutanlığına başvuran 41 kişi, İl Jandarma Komutanlığında isteğe göre ilk önce traşları yapılarak askeri kıyafetler giydirildi. Temsili nöbet tutturuldu, eğitimleri verildi.  Yemek ikramının ardından dua yaptırıldı. Daha sonra İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Jandarma Komutan yardımcısı Jandarma Albay Haluk Saygılı, İl Jandarma teşkilatı, Aile Sosyal ve Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Bekir Yümnü ve ailelerin katılımları ile törene geçildi.

 

 KUTSAL GÖREV

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende konuşan Kocaeli İl Jandarma Komutanı Jandarma kıdemli Albay Osman Aslan, ‘’kutsal askerlik görevini yerine getiren her birey bunun haklı gururunu ömür boyu taşımaktadır. Bin yüz on bir askerlik kanunu kapsamında silah altına alınmaya mümkün olmayan özel gereksinimli bireylerimize bu haklarını sembolik olarak yerine getirmelerini sağlamak maksadıyla bu yemin törenini tertiplemiş bulunmaktayız. Askerlik her Türk gencinin yapması gereken kutsal bir görevdir. Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Hayata tutunma azminizle hepimize örnek oluyorsunuz. Sevgili aileler, evlatlarınızın gözlerindeki pırıltıyı büyük memnuniyetle gözlemliyor bunun haklı gururunu yaşıyorsunuz. Aziz şehitlerimizi kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, saygılar sunuyorum’’ dedi.

 

TERHİS BELGESİ ALDILAR

İl Jandarma Komutanı Jandarma kıdemli Albay Osman Aslan’ın konuşmasının ardından özel gereksinimli bireyler adına Muhammet Raşit Tetik temsili konuşma yaptı. Daha sonra Jandarma Er Eyüp Ateş şiir okudu. İl Jandarma Komutanı Jandarma kıdemli Albay Osman Aslan, yardımcısı Jandarma Albay Haluk Saygılı, Aile Sosyal ve Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Bekir Yümnü tarafından özel gereksinimli bireylere terhis belgeleri takdim edildi

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA