Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 21:05:41
Advert
Advert
 

KYÖD'den Ata'ya saygı

KYÖD, Atatürk ve silah arkadaşlarının milli mücadeleyi başlattığı 19 Mayıs 1919'un 100. yıl dönümünde Atatürk'ün mozolesine resmi törenle çelenk koydu
KYÖD'den Ata'ya saygı
Advert

 

MUSTAFA Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Bandırma Vapuru ile Milli Mücadele için İstanbul’dan hareket edişinin 100. yıldönümünde KYÖD, cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine resmi törenle çelenk koydu. Törene KYÖD Başkanı Didem Turan, yöneticiler ve KYÖD üyeleri katıldı. KYÖD Yönetimi resmi törenle Atatürk’ün mozolesine çelenk koyarak, şükranlarını ve saygılarını sundu. Törenin ardından katılımcılar hep birlikte Anıtkabir’de bulunan müzeyi gezdi. Son olarak ise cumhuriyetin ilanından sonra Türkiye'nin ilk Başbakanı, ikinci Cumhurbaşkanı, İstiklal Madalyası sahibi asker ve siyasetçi İsmet İnönü’nün kabri ziyaret edildi.

 

TURAN DEFTERE YAZDI

Tören sonrası KYÖD Başkanı Didem Turan, Anıtkabir Özel Defterine minneti ve özlemini belirten bir yazı yazdı. Turan, “Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk; 16 Mayıs 1919 günü işgal altındaki İstanbul’dan Anadolu topraklarına bağımsızlık mücadelesini örgütlemek için yola çıktığın bu anlamlı günün 100. Yılında KYÖD üyeleri olarak tekrar huzurunuzdayız. Ülkede umutların tükenmeye başladığı anda Türk Milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir diyerek başlattığın bu mücadelenin biz evlatların için değeri çok büyüktür.

 

YOLUN BAŞLANGICI

Türkiye Cumhuriyetine giden yolun başlangıcı olan 19 Mayıs 1919 Türk tarihinde de dönüm noktasıdır ki emperyalizmin zulmü altındaki birçok millete de yol gösterici umut verici olmuştur. Bizler 100 yıl önce işgal edilmiş vatan topraklarında yeşerttiğin bağımsızlık, özgürlük, çağdaşlık meşalesini taşıyan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği üyeleri, derneğimizin de kuruluş günü olarak ilan ettiğimiz 19 Mayıs 1919 ruhuna uygun olarak açtığın yolda, gösterdiğin hedefe her zaman bağlılığımızı ifade ediyor, en derin saygı ve şükranlarımızı sunuyoruz."

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA