Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 02:42:37
Advert
Advert
 

AK Parti’de gözler Ankara’da

AK Parti’de il başkanlığı için yapılan ikinci tur istişare de sona erdi. Ankara’ya giden heyet raporunu genel merkeze sunacak. Önümüzdeki hafta belirlenen isimlerin Ankara’ya davet edilmesi ve il başkanını kesinleşmesi bekleniyor
AK Parti’de gözler Ankara’da
Advert

 

Süriye ÇATAK TEK - AK Parti’de 3 Mayıs’ta istifa eden İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un yerine atama yapmak için yapılan ikinci istişare çalışmasının da sonuna gelindi. İki günlük çalışmanın ardından önceki akşam Ankara’ya giden heyet hazırlayacağı raporu Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e sunacak. Kandemir’de raporu inceleyecek ve AK Parti Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacak. Erdoğan, rapor doğrultusunda kararını vermesi bekleniyor.

 

İLK RAPORDAN SONUÇ ÇIKMADI

Eryarsoy’un istifa etmesinin ardından 4-5 Mayıs’ta yapılan istişare çalışmalarında Ankara’dan gelen heyet il yönetiminin istifasını da aldı. İl yönetimi, il disiplin ve demokrasi hakem heyeti, ilçe başkanları, belediye başkanları ve Büyükşehir meclis üyelerinden görüş alan heyet daha sonra aday olarak öne çıkan Mehmet Ellibeş, Sibel Gönül, Halit Çokan, Şahin Talus, Ali Korkmaz ve Ahmet Berberoğlu ile görüştü. Görüşmenin ardından rapor hazırlandı ve genel merkeze sunuldu. İlk rapor doğrultusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şahin Talus, Mehmet Ellibeş, Ali Korkmaz, Halit Çokan ve Berna Abiş ile görüştü ama 5 kişi arasında il başkanı belirlemedi.

 

SÜRPRİZ BEKLENİYOR

5 aday arasında Cumhurbaşkanı il başkanı atamayınca yeni bir çalışma yapılması istendi. Bu kez Muhammed Balta başkanlığında Kocaeli’ye gelen 3 kişilik heyet geniş bir istişare yaptı. Görüşmelerin ilk gününde heyet ilçe başkanları, partinin kuruluşundan bu yana görev yapan eski ilçe başkanları, belediye başkanları, eski il başkanları, aralarında eski belediye başkanlarının da bulunduğu heyet ile görüştü. Önceki gün Ankara’ya giden heyet raporunu Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’e sunacak. Ardından Kandemir, raporu Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacak. İl başkanın atamasının en kısa zamanda yapılması bekleniyor. Erdoğan’ın rapor doğrultusunda açıklayacağı ismen kent için sürpriz olacağı düşünülüyor.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA