Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 02:02:07
Advert
Advert Advert
 

Tüpraş’ta eylem bitti

Tüpraş’ta Ocak ayında başlayan ve üzerinde anlaşma sağlanmayan toplu sözleşmenin masada bitmesi için işçiler eyleme geçti. Dün ve bugün fabrikayı terk etmeme eylemi yapan işçiler bugün saat 17.00’de eylemlerini bitirdi. İşçiler gerekirse hiç üretmeyeceklerinin mesajını verdi
Tüpraş’ta eylem bitti
Advert

 

Süriye ÇATAK TEK - Tüpraş’ta Ocak ayında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma çıkmaması üçerine işçiler işverene sert bir mesaj verdi ve önceki gün sabah başlayan fabrika ter etmeme eylemine dün saat 17.00’de son verecek. İşçiler, işverenin kazanılmış haklarına dokunmamasını ve taleplerini yerine getirmesini istiyor. Grev yasaklı olan fabrikada sözleşme yüksek hakeme gitmeden masada bitirilmesi için işçiler ve Petrol-İş Sendikası’nın 4 şubesi eylemlerini sürdürecek.

 

MESAJ VERİLDİ

Tüpraş’ta 4 bin 200 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, sözleşmenin yasal süreci içinde anlaşma sağlanmadı. Arabulucu sürecinde de anlaşma çıkmayan görüşmeler de işçiler eylemlerini sertleştirdi. Yarım gün ve bir günlük iş bırakma eylemlerinin ardından önceki gün işçiler fabrikayı terk etmeme kararı aldı. Sözleşmenin masada bitmesini isteyen işçiler, fabrikanın sadece durmaması gereken ünitelerinde üretim yaptı. Diğer ünitelerde üretim yapılmadı. İşçiler yaptıkları eylemle işverene sert bir mesaj verdi. İşçiler gerekirse fabrikayı çalıştırmayacaklarını da gösterdi ve dün saat 17.00’den itibaren eylemlerini bitirecekler. Ancak işçiler, önümüzdeki günlerde yeni eylemlerle işvereni sözleşme masasına davet edecekler.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA