Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.05.2020 SAAT 20:07:47
Advert
Advert
 

Cem Bialetti’de son dakika! Ortalık karıştı!

İşverenin fabrika içerisinden mal çıkarmaya çalışması sonrası fabrika kapısı önünde toplanan Cem Bialetti işçileri sabah saatlerinde tırın çıkışına izin vermemişti. Öğleden sonra ise polis gözetiminde tırlar fabrikadan çıkış yaptırıldı. Duruma tepki gösteren işçiler duruma tepki gösterdi.
Cem Bialetti’de son dakika! Ortalık karıştı!
Advert

 

Arif BULUT - Başiskele Kullarda bulunan Birleşik Metal-İş Sendikasında örgütlü Cem Bialetti fabrikası işçileri 5 Mayıs tarihinden bu yana istenilen zam oranlarını almamaları nedeniyle grevlerini sürdürüyor. Fabrika önünde bekleyişlerini sürdüren işçiler, işverenin fabrika içerisinden mal çıkarmaya çalışması sonrası sabah saatlerinde fabrika kapısı önünde toplanarak tırın fabrikadan çıkmasına izin vermemişlerdi. Öğleden sonra ise polis gözetiminde tırlar fabrikadan çıkış yaptırıldı. Duruma tepki gösteren işçiler duruma tepki gösterdi. Birleşik Metal İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik ise yaptığı açıklamada “Devlet eliyle grev kırıcılığı yapılıyor. İşçiye gelince ne de cevvalsiniz. Burada açık suç işleniyor, yasalar çiğneniyor. İnsanların ekmeğine şu mübarek günde kan doğranıyor” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA