Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 16.11.2019 SAAT 05:52:12
Advert
 

KO-MEK’in en özel kursu özel çocuklarla buluştu

Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursu kursiyerleri, Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde uygulamalı eğitim aldı.
KO-MEK’in en özel kursu özel çocuklarla buluştu
 
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim kurslarının “en özel kursu” olan “Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursu” çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Serdar Kurs Merkezi Özel Eğitime İhtiyacı Olan Bireylere Yaklaşım kursiyerleri Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret ederek buradaki öğrencilerle bir araya geldi. Cemil Meriç’in özel öğrencileriyle buluşan ve onlarla vakit geçiren kursiyerler, aldıkları eğitimi uygulama olanağı buldu.
 
 
UYGULAMALI EĞİTİM ALDILAR
Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursu kursiyerleri, Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nde uygulamalı eğitim aldı. Kursiyerlere ilk olarak kurum yöneticileri tarafından gerekli bilgiler aktarıldı. Kursiyerler daha sonra Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’nin özel öğrencileriyle buluşarak vakit geçirdi. Kursiyerlere Özel Eğitime İhtiyacı olan bireylere yaklaşım kursunda özel bireylere nasıl yaklaşılması gerektiği konularında detaylı eğitim veriliyor. Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi’ni ziyaret eden kursiyerler de böylece aldıkları eğitimi uygulama şansı yakaladı. Kursiyerler özel öğrencilerle ayrıca seramik, mutfak, sera, okuma-yazma, matematik, değerler eğitimi, el sanatları, müzik ve halk oyunu sınıflarında etkinlikler yaptı. 
 
 
DUYARLI VATANDAŞLARIN İLGİSİ YOĞUN
Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursu Serdar KO-MEK Kurs Merkezi’nde kısa bir süre önce faaliyetlerine başladı. Kursa, Kocaeli’nin yanı sıra çevre illerden vatandaşların da talebi var. KO-MEK’in en özel kursunda kursiyerlere, özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik bilinmesi gereken her türlü detay aktarılıyor. Bu kapsamda, ilk olarak özel eğitim nedir ve özel eğitime kimlerin ihtiyacı vardır konuları ele alınıyor. Bunun ardından sırasıyla, down sendromu, otizm, zihinsel ve bedensel öğrenme güçlüğü ile üstün zekalı bireylere yönelik eğitimler veriliyor. 
 
 
EĞİTİMİN İKİNCİ AŞAMASI DA VAR
Eğitimin ikinci aşaması, özel eğitime ihtiyacı olan bireyin toplumla bütünleşmesini sağlamayı hedefliyor. Özel eğitime ihtiyacı olan bireyin günlük bakımı, bireye fiziksel güvenliliğinin sağlanması becerisini kazandırma konuları aktarılıyor. Bunun yanı sıra yine özel eğitime ihtiyacı olan bireyin beslenmesi ve ilgili ihtiyaçlarına uygun basit etkinlik malzemelerinin hazırlanması konuları öğretiliyor. 
 
 
KAYITLAR KOMEK.ORG ADRESİNE
Özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yaklaşım kursuna katılmak isteyen vatandaşlar kayıtlarını komek.org adresi üzerinden yapabilir. Kurs, KO-MEK Serdar Kurs Merkezi’nin Yenidoğan Mahallesi, Kayın Sok. Mehmet Efe Bedük Apt. No: 14 İzmit adresinde faaliyet gösteriyor.
Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7660 TL 5.7430 TL
Euro
EURO
6.3561 TL 6.3307 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA