Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.09.2019 SAAT 02:32:51
Advert
Advert
 

Halkımızın yönetim süreçlerine katılmasını sağlayacağız

Başkan Büyükakın, “Acısıyla tatlısıyla tüm değerlerimize sahip çıkmak önceliğimiz olacak. Tarihsel süreçlerini yakinen bildiğimiz her olayda kent kimliğimizin bize verdiği sorumlulukla hareket edeceğiz” açıklamasını yaptı.
Halkımızın yönetim süreçlerine katılmasını sağlayacağız

 

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Sanat Okulu Mezunları Derneği Başkanı Halil Atay, Bakkallar Odası Başkanı Bayram Kütük, Kafkas Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Yıldız Şekerci ve yönetimleriyle bir araya geldi. Konukların yerel ve genel konular üzerine istişareler gerçekleştiren Başkan Büyükakın, “Kocaeli Platformu projemizle birlikte tüm sivil toplum kuruluşlarımızın ve halkımızın yönetim süreçlerine aktif katılmasını sağlayacağız. STK’ların faaliyetleri başta olmak üzere vatandaşımızın talep ve istekleri bir uygulama ile bize iletilmiş olacak” dedi.

 

“STK’LARIMIZIN AKTİF KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Konuklarının nazik ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Büyükakın, imardan altyapıya, ulaşımdan çevreye, kültürden sanata kadar birçok başlıkta hayata geçirecekleri projeler için sivil toplum kuruluşlarının fikirlerine ihtiyaç duyduklarını da sözlerine ekledi. Kentin ortak akılla yönetilmesinin yanı sıra hizmet ve eser siyaseti merkezinde vatandaşımızın tamamını kucakladıklarını söyleyen Başkan Büyükakın, “Acısıyla tatlısıyla tüm değerlerimize sahip çıkmak önceliğimiz olacak. Tarihsel süreçlerini yakinen bildiğimiz her olayda kent kimliğimizin bize verdiği sorumlulukla hareket edecek, bunu yine STK’larımızın aktif katılımıyla gerçekleştireceğiz” açıklamasını yaptı.

 

“PROJELERİ GELİŞTİRİLEBİLİR, HAYATA GEÇİREBİLİRİZ”

Kocaeli’nin çok özel ve enerjik bir kent olduğunu da belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Sivil Toplum Destekleme programıyla sürdürülebilir ve verimli projelere çok boyutlu destek vereceklerini ifade etti. Atılımcı bir anlayışın STK’lar arasında yerleşmesinin önemine de vurgu yapan Başkan Büyükakın, “STK’larımızın proje geliştirme kapasitesinin artması gerekmektedir. Bunu gerçekleştirirken üniversitelerimizden de faydalanacağız. Kocaeli Gönüllüsü projemizin kadınlar, çocuklar, gençler ve engelliler arasında büyümesini istiyoruz. Bu sayede her alanda hayatın içinde olanların ürettiği projeleri geliştirilebilir, hayata geçirebiliriz” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelikler yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7077 TL 5.6849 TL
Euro
EURO
6.3054 TL 6.2803 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA