Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.09.2019 SAAT 02:35:23
Advert
Advert
 

Ulaşım Park’ta mutlu son

Büyükşehir’in şirketi olan Ulaşım park A.Ş’de çalışan 870 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde mutabakat tutanak altına alındı. Sözleşmeyi önümüzdeki hafta Başkan Tahir Büyükakın ve Türk-İş ve Demir Yol-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay imzalayacak
Ulaşım Park’ta mutlu son

Süriye ÇATAK TEK  -Ulaşım Park A.Ş’de Ocak ayında başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yasal sürecin dolmasına kısa süre kala büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın devreye girmesi ile sözleşmede anlaşma noktasına gelindi. Demir Yol-İş Sendikası, Yerel-Sen ve Ulaşım Park A.Ş yetkilileri sözleşme ile ilgili son çalışmaları yaptı ve dün anlaşmayı tutanak altına aldı. Sözleşmeyi önümüzdeki Hafta Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın ve Türk-İş ve Demir Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay imzalayacak. 

 

GREV AŞAMASINA GELDİ
Yol-İş Sendikası’nın örgütlü olduğu ve 870 çalışanı bulunan Ulaşım Park A.Ş’de toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde yasal sözleşme süreci ve Arabulucu sürecinde anlaşma çıkmadı. Sendika tüm süreci sözleşmeyi masada bitirme noktasında büyük çaba gösterdi. Ancak işçilerin asgari ücrettin az üsttü bir ücrete mahkum edilmesini de kabul etmedi. Bunun üzerine geçtiğimiz hafta Salı günü grev gününü açıklamasına saatler kala Büyükşehir yetkilileri devreye girdi. 

 

BÜYÜKAKIN DEVREYE GİRDİ
Sendika ilk olarak Genel Sekreter Vekili Gökmen Mengüç, Ulaşım Park A.Ş Genel Müdür Vekili Zafer Aydın ile sendikanın Şube Başkanı Cemal Yaman görüşme yaptı. Her iki görüşmede sonuç çıkmadı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın devreye girerek işçinin de kabul edeceği bir ücrette anlaşma zemini oluşturdu. Görüşmenin üzerinden bir hafta geçtikten sonra dün Yerel-Sen ve Genel müdürlükte yapılan görüşmelerde toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanması ile ilgili tutanaklar tutuldu. 

 

İMZA TÖRENİ YAPILACAK
Anlaşmada asgari ücret alan işçilerin ücretlerine sosyal haklarla birlikte yüzde 41 ile 43 arasında değişin rakamlarda zam yapıldı. İlk kez toplu iş sözleşmesi ile iş güvencesine kavuşan Ulaşım Park A.Ş işçileri yapılan sözleşmeden memnun. Sözleşmenin ayrıntılarını önümüzdeki hafta Büyükşehir Başkanı Tahir Büyükakın ve Türk-İş ve Demir Yol-İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, işçilerin katılımı ile yapılacak imza töreninde açıklayacak.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmitulaşım parkErgün Atalay
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7077 TL 5.6849 TL
Euro
EURO
6.3054 TL 6.2803 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA