Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.09.2019 SAAT 02:38:14
Advert
Advert
 

Üzülerek icraya vermek zorunda kaldık

İcra takibi nedeniyle tepki gösteren KYÖD üyelerine cevap veren KYÖD Başkanı Didem Turan,”SMS leri defalarca yolladık. Bizi arayıp ayrıntı detay soran her üyemiz de bilgi verdik. Ödeme zorluğu olduğunu beyan eden üyemize taksitlendirme veya süre verme gibi her turlu kolaylığı da gösterdik”. Üzülerek icraya verdik” dedi
Üzülerek icraya vermek zorunda kaldık

Boran KAYALAR  -Kocaeli’ nin en saygın kuruluşlarından biri olan Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği, geçtiğimiz gün üyelerine icra takibi başlattı. Bu olay üyelerin oldukça yoğun tepkisine neden olurken KYÖD Başkanı Didem Turan konuya açıklık getirdi


İCRAYA VERMEK İSTEMEZDİK
Turan’ ın açıklamasında,” KYOD Yönetim Kurulu  olarak bu dönemin sorumluluğunu almış bizler geçmişte derneğe üye olmuş hiçbir KYÖD’  üyelerini icraya vermek  istemeyiz.Ancak 03 06 2018 de genel kurulun yönetimimize yüklediği öncelikli sorumluluk KYÖD’ ün  mevcut borçlarının tasfiyesi ve ileriye mali tabloları düzgün,üretim yapabilen bir dernek bırakmaktır. Bu minvalde aidat borcu olan herbiri üniversite mezunu meslek ve kariyerlerinde iyi noktalarda olan üyelerimize birebir borçlarını bildirir SMS leri defalarca yolladık. Bizi arayıp ayrıntı detay soran her üyemiz de bilgi verdik. Ödeme zorluğu olduğunu beyan eden üyemize  taksitlendirme veya süre verme gibi  her turlu kolaylığı da  gösterdik.Geçmiş dönem Yıllık aidatlarımız 2013  2014  yılı 80 er  TL 2015 2016 100 er TL 2017 ve 2018 yılı 120 TL olup 2018 yılı  Mart ayında yapılan olağanüstü kongrede  KYÖD’ ün  birikmiş borçları olduğu ve geçmiş yıllardaki tahsil edilemeyen aidatlarla dahi bunların tasfiyesinin mümkün olmadığı ortaya çıkmıştır.


İCRA İŞLEMİ BAŞLATILDI
Turan,” Bu nedenle  borçların tasfiyesi için üyelerden  880 TL ek aidat alınarak KYÖD Sosyal tesisine sermaye artışı yapılması bu şekilde  hem piyasa hem kamu hemde çalışanların işçilik alacaklarının ödenmesi hususu tartışılmış ve kabul edilmiştir. Ayni karar 3 Haziran genel kurulunda da görüşülmüş ve orada da üyelerin çoğunluğunca onaylanmıştır. 2018 yılıTemmuz ayından başlayarak Yönetim kurulundan sorumlu arkadaşlarımız ve Üye ilişkileri komisyonumuz borçluüyelerimizi telefonla aramaya başlamışlardır. Mesajları dikkate almayan üyelere birebir bilgi verilmiştir. Ödeme konusunda hassasiyet ve destek istenmiş tir. İnternet sayfamıza da zorunlu açıklama başlığıyla tüm bu hususlar ayrıntılı olarak yazılmıştır.Hala peyderpey bu görüşmelerimiz devam etmektedir. Tüm bu görüşmeler neticesi sonuç alamadığımız ve ödemeyeceğini beyan eden  üyeler için istifa etmiş dahi olsalar  geçmiş yıl aidatlarından sorumlulukları ortadan kalmadığı için üzülerek de olsa icra işlemleri başlatılmıştır.” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmitKocaeli Yüksek Öğrenim DerneğiKYÖDDidem Turan
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7077 TL 5.6849 TL
Euro
EURO
6.3054 TL 6.2803 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA