Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 30.05.2020 SAAT 18:07:58
Advert
Advert
 

İşte AK Parti'nin yeni İl Başkanı

AK Parti’de İstanbul’da yapılan görüşmenin ardından 4 aday arasında ikinci kez görüşmeye davet edilen Mehmet Ellibeş, il başkanı olarak atandı
İşte AK Parti'nin yeni İl Başkanı
Advert

Süriye ÇATAK TEK   -AK Parti’de İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un 3 Mayıs’ta istifa etmesinin ardından Genel Merkez tarafından yapılan çalışmanın ardından ikinci kez il başkanlığı için Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. İkinci istişarenin ardından belirlenen isimlerden Mahmut Civelek, Mehmet Ellibeş, Zihni Yılmaz ve Abdullah Köktürk İstanbul’da İl Başkanlığında Erdoğan ile görüştü. Görüşmenin ardından Mehmet Ellibeş il başkanı olarak açıklandı. 

 

İLK ADAYLARDAN SONUÇ ÇIKMAMIŞTI
AK Parti’de Eryarsoy’un istifasının ardından AK Parti Genel Merkezi 5 Mayıs’ta il yönetimini istifasını da alarak, il yöneticileri, il disiplin ve demokrasi hakem heyeti, belediye başkanları, ilçe başkanları, büyükşehir meclis üyeleri, il gençlik ve kadın kolları yöneticilerinden görüş alındı. Görüşlerin alınmasının ardından Mehmet Ellibeş, Şahin Talus, Halit Çokan, Ali Korkmaz ve Berna Abiş, Ankara’ya davet edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gelen adaylarla tek tek görüştü. Görüşmenin ardından Erdoğan il başkanı belirlemedi ve yeniden çalışma yapılmasını istedi. 

 

İKİNCİ KEZ GELDİLER
Genel Merkez Erdoğan’ın isteği üzerine ikinci kez bir heyeti Kocaeli’ye gönderdi. Gelen heyet yeniden çalışma yaptı ve bu kez, ilçe başkanları, partinin kuruluşundan bu yana görev yapan ilçe başkanları, kanaat önderleri ve belediye başkanları ile görüştü. Görüşmenin ardından yeni isimler belirlendi ve Ankara’ya götürüldü. Belirlenen isimler arasında Mahmut Civelek, Mehmet Ellibeş, Zihni Yılmaz ve Abdullah Köktürk bu kez Erdoğan’ın İstanbul programı nedeniyle İstanbul’a davet edildi. 

 

 

18.00’DE GÖRÜŞME BAŞLADI
Davet edilen 5 isim sabah saat 10.30’da il binasında bir araya gelip birlikte İstanbul’a gitti. 4 aday ve İl Başkanvekili Mikdat Aydın yeni açılan Çamlıca Camiinde Cuma namazlarını kıldıktan sonra İstanbul İl Başkanlığına geçti. Burada uzun süren bekleyişin ardından saat 18.05’te Erdoğan Abdullah Köktürk ile görüşmeye başladı ve sırayla adayları içeri aldı. 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitak parti kocaeli
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA