Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 22.09.2019 SAAT 09:43:30
Advert
Advert
 

Demir: Dersim kararı yok hükmünde

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir, Tunceli Belediyesi adının belediye meclisi tarafından Dersim Belediyesi olarak değiştirilmesine bu tepkiyi gösterdi
Demir: Dersim kararı yok hükmünde

Tunceli Belediyesinin adının belediye meclisi tarafından Dersim Belediyesi olarak değiştirilmesine bir tepki de Türk Ocakları Kocaeli Şubesi'nden geldi. Şube Başkanı Yücel Alpay Demir ve yöneticiler, konuya iliştin basın toplantısı düzenledi. Demir şunları söyledi: "Yapılan, yasa dışı bir eylemdir. Küçük bir ilçede yaptıklarıyla şöhret kazanan ve bu sayede komünistliği bile sempatiyle karşılanan belediye başkanının gerçek yüzü böylece ortaya çıkmıştır.

 

YASALAR BELLİ
Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Millî Mücadele ateşini yakmasının 100. yıldönümünün kutlandığı bu günlerde böyle kanunsuz kararın alınması manidardır. Cumhuriyete karşı isyan eden Seyit Rıza’nın heykelinin dikilmesine gösterilen müsamahanın ileride yol açacaklarının öngörülememesi de devlet aklı açısından sorgulanması gereken bir husustur. Demokratik hukuk devletinde kurumların yetki ve görevleri anayasa ve yasalarla belirlenmiştir.


MÜSAMAHA YOK
Bir belediye meclisinin yetkisi olmayan bir konuda aldığı karar yok hükmündedir. Anayasa ve kanunlara aykırı eylemlere karşı her türlü tedbiri almakla görevli idarî makamların ve yargının derhal gereğini yapmasını ve bu hukuksuz şımarıklığa son vermesini T.C Tunceli Belediyesi tabelasının takılmasını bekliyoruz. Türk vatanının bölünmez bütünlüğüne ve Türk milletinin birliğine yönelik hiçbir eylem müsamaha ile karşılanamaz."

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER: kocaeliizmityücel alpay demirTürk Ocakları Kocaeli Şubesi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7077 TL 5.6849 TL
Euro
EURO
6.3054 TL 6.2803 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA