Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 28.09.2020 SAAT 21:56:48
Advert
 

'Bu sorunu çözün'

'Bu sorunu çözün'
Advert

“Biz İzmit’iz” Grubu Sözcüsü Hüseyin Erol, Yahyakaptan ile Yenişehir Mahallelerinin birleşim noktasındaki döner kavşakta inceleme yaptı. Erol, o bölgedeki trafik sorununu gündeme getirdi

Mevlüt SOYSAL - CHP’de ismi İzmit Belediye Başkan Adaylığı için geçen “Biz İzmit’iz” Grubu Sözcüsü Hüseyin Erol, vatandaşların talepleri üzerine sorunlu olan bölgeleri yerinde incelemeye devam ediyor. Erol son olarak, Yahyakaptan ile Yenişehir Mahallelerinin birleşim noktasındaki döner kavşakta inceleme yaptı. Erol, bu bölgedeki yoğun trafik sorununun bitmesi için çözüm önerileri sunarak yetkililere seslendi.

ARAP SAÇINA DÖNDÜ

Orada vatandaşlarla bir araya gelen Erol, şu ifadeleri kullandı: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İzmit Belediyesi işbirliği ile yapılan Yahyakaptan Köprülü kavşağının altında kalan Yahyakaptan Mahallesi ve Yenişehir Mahallelerinin birleşim noktasındaki döner kavşaktaki yoğun trafik, tramvayın da faaliyete geçmesi ile birlikte Arap saçına dönmüş ve kilitlenmiş durumdadır. Özellikle trafiğin yoğun olduğu sabah ve akşam saatlerinde özel araçlar, toplu ulaşım araçları, tramvay ve yaya trafiği birbirine girmekte olup, uzun kuyruklar oluşmakta, önemli zaman kayıpları yaşanmaktadır. Bu sinir bozucu durum, sürücüler arasında çeşitli münakaşalara yol açmakta, çoğu kez kavga ile sonuçlanmaktadır.

ARTIK ADIM ATIN

Bu kavşak, ne yazık ki, yol genişlikleri, dönüş açıları, trafik ışıklarının, yaya geçitlerinin ve engelli yürüyüş parkurlarının yerleri, renkli görsel malzeme ile doldurulan alanların büyüklüğü ve atıl kalması, sokak içlerindeki araç park etme ihlalleri gibi birçok proje hatalarını içinde barındırmaktadır. Bu sıkıntıları gidermek aslında çok zor olmayıp, olumsuzlukların, şehir içi ulaşımı ve trafiği konusunda uzmanlaşmış kişiler tarafından tespiti ve bölge yaşayanlarının fikirlerinin alınmasını beklemektedir. Ne yazık ki, kentimiz yetkilileri bugüne kadar, bölgeden gelen çözüme yönelik talep ve şikayetleri görmezden gelmiş, etkin ve ivedi bir çözüm için düğmeye basmamıştır. Bu bölgenin yaşayanları olarak bizler, son yıllarda yaşanan fiziki ve sosyal gelişmeler sonucunda İzmit'in kalbi durumuna gelen bu alandaki proje hatalarının düzeltilmesini ve her geçen gün artarak devam eden trafik kargaşasına bir son verilmesini istiyoruz.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
7.7763 TL 7.7453 TL
Euro
EURO
9.0566 TL 9.0205 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA