Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 16:18:17
Advert
Advert
 

Anlamlı yarışmanın anlamlı ödülü duygulandırdı

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışmasında dereceye giren kursiyerler belli oldu
Anlamlı yarışmanın anlamlı ödülü duygulandırdı
Advert

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları, her yıl olduğu gibi bu yıl da kursiyerleri arasında Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması düzenledi. Dördüncüsü yapılan yarışmada Mevlana Kurs Merkezi’nden Hüseyin Kaya birinci oldu. Birinciliği açıklandığında duygu dolu anlar yaşayan Kaya, yarışmadan kazandığı Umre ödülünü babasına ithaf etti. Kaya, kutsal topraklara babası ile gitmek istediğini söyledi.

 

ALDIKLARI EĞİTİM KENDİNİ GÖSTERDİ

Yarışmaya, KO-MEK Kur’an-ı Kerim Branşında eğitim gören toplam 199 kursiyer katıldı. Finale kalan 15 kursiyer için geçtiğimiz günlerde Leyla Atakan Kültür Merkezi Dr. Şefik Postalcıoğlu Konferans Salonu’nda final yarışması gerçekleştirildi. Finalistlerin heyecanı yarışmaya yansırken, KO-MEK’ten aldıkları eğitim sayesinde, okumalarında başarılı oldukları gözlendi.

 

 

ANLAMLI YARIŞMANIN ANLAMLI ÖDÜLLERİ

Son derece çekişmeli geçen finalde en yüksek puanı Mevlana Kurs Merkezi’nden Hüseyin Kaya aldı. Yarışmada Yeniköy Kurs Merkezi’nden Saynur Sönmez ikinci, Osman Hamdi Bey Kurs Merkezi’nden Serpil Uzun ise üçüncü oldu. Yarışmada birinci olan Hüseyin Kaya, Umre; ikinci olan Saynur Sönmez, Kudüs ve üçüncü olan Serpil Uzun ise Konya ziyaretleri ile ödüllendirildi.

 

BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNÜ BABASINA İTHAF ETTİ

Yarışmada birinci olan Hüseyin Kaya birinci olduğu açıklandığında duygusal anlar yaşadı. Yarışmayı kazanmaktan son derece mutlu olduğunu söyleyen Kaya, birincilik ödülünü babasına ithaf etti. Kaya, “KO-MEK kursiyeri olarak böyle bir yarışmada birinci olmaktan büyük mutluluk duydum. Bu yarışmadan kazandığım Umre ödülüm benim için çok değerli. Umre’ye de inşallah babamla birlikte gitmek istiyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitKO-MEK
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA