Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 27.05.2020 SAAT 15:30:18
Advert
Advert
 

Karamollaoğlu: İslam düşmanları iktidara gelmemizden korkuyor

Saadet Partisi İl Teşkilatı tarafında gerçekleştirilen iftar programında konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu “İslam düşmanları iktidara gelmemizden korkuyor” dedi.
Karamollaoğlu: İslam düşmanları iktidara gelmemizden korkuyor
Advert

 

Arif BULUT - Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu bugün Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı’nın düzenlediği iftar programına katıldı. The Ness Otel’de düzenlenen programa Karamollaoğlu’nun yanı sıra SP Genel Başkan Yardımcıları Mustafa Kaya, Birol Aydın, İl Başkanı Nurettin Çelik, il teşkilatı, ilçe teşkilatları, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday olan isimler ve çok sayıda partili katıldı. İftar sonrası konuşan Genel Başkan Temel Karamollaoğlu “Libya’da Müslüman Müslüman’ı öldürüyor. Afganistan’a Müslüman Müslüman’ı kırıyor. Tepki olarak protesto ediyoruz sizi diyorlar. Hadi ordan. Yapılacak şey protesto etmek değil o zulmü engellemek. O yüzden İslam düşmanları iktidara gelmemizden korkuyor” dedi.

 

SEÇİME HAZIR BİR TEŞKİLAT OLACAĞIZ

Açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Nurettin Çelik, “Siz kıymetli kardeşlerimizle birlikte iftarımızı açabildiğimiz için Allah’a şükrediyorum. Ben, konuşmalarımda bir husus ifade etmek istiyorum. Tabi ki sizler her daim bu davanın çilesini çekmiş, her daim çalışma gayreti içerisinde olan kardeşlerimizsiniz ancak bu zaman dilimi içerisindeki sorumluluklarınızın çok daha önemli olduğunu inanıyorum. Türkiye’nin gündemi seçim. Sizler seçimlerinizi partimizden yana yapmışsınız. Her ne kadar İstanbul’da yapılacak seçim olacaksa bile bizler seçime yeni hazırlanıyormuşçasına Eylül ayına kadar seçime hazır bir teşkilat olacağız” dedi.

 

TÜRKİYE’DE SEÇİM OLACAK

Bu hava böyle devam ederse 5 ay sonra Türkiye’de seçim olacak. Onun için 4 aylık zaman dilimi içerisinde bütün sandık baş müşahitleri teker teker yeniden kontrol edeceğiz. Biz Kocaeli’de 80 bin oy aldık. Kendi müşahitlerimiz bütün seçmenlerimizi ziyaret edecek. Bütün kardeşlerimize ulaşarak bütün çalışmaları birlikte gerçekleştireceğiz inşallah. Yaklaşmakta olan Kadir Gece’nizi tebrik ediyorum. Bayramın ikinci günü saat 14.00’te İzmit İlçe Teşkilatımızın önünde hepinizi bayramlaşmaya devam ediyorum” dedi.

 

BÜTÜN İŞLERİMİZ ALLAH RIZASI İÇİN

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, “ Ramazan ayı gerçekte açların, karnını doyuramayanların ayları değildir. Eğer öyle olmuş olsaydı herhalde Cenab-ı Allah, fakire fukaraya değil zenginlere kılardı. Demek ki oruç tutarken biz, bir şey hatırlatıyoruz. Bizim her şeyimiz, yememiz, içmemiz Allah için. Bütün işlerimiz Allah rızası için.  Hatalarımız, kusurlarımız vardır ama bunları konuşmanın zamanı değil. Şu 23 Haziran İstanbul seçimlerini geçirelim hallederiz diyorlar. Biz de kendilerine diyoruz ki hepimiz ölecek yaştayız sizin alacak sözünüz mü var?

 

SÜREKLİ KUR’AN-I KERİM OKUNUYO

Aydın’ın ardından konuşan SP Genel Başkanı  Temel Karamollaoğlu, “Memleketimizde üzülmememizde, hayıflanmamamız mümkün değil.  Problemlerin çözülebilmesi için, gereğini yaptıktan sonra dua etmeliyiz. Akılla biz hem Cenab-ı Hakkı bilmeye, mesuliyetimizi hissetmeye, arkasından da gereğini yerine getirerek bu dünyada eksikliklerin giderilmesine gayret göstermek mecburiyetindeyiz. Şu anda üzülerek söyleyelim. İslam aleminde değerlerimiz gittikçe azalmış bulunuyor. Televizyondan baktığımız zaman sürekli Kur’an-ı Kerim okunuyor. Müslümanlar Kabe’nin altında yalvarıyor. Ama neticeyi elde edemiyoruz” dedi.  

 

SORUNLARI ÇÖZMEYE MECBURUZ

Biz, sadece Cenab-ı Hakka yalvarıp, bütün mesuliyeti Allah’a yüklemek gibi bir alışkanlığımız var. Bir türlü üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmiyoruz. Farkında olmadan Cenab-ı Allah’ı suçlar gibi bir duruma giriyoruz. Bu dünyada huzur olacak, biz yapacağız, adaletsizlik mi var, biz önleyeceğiz. İşsizlikler mi var biz ona çözüm bulacağız. Bunlar bizim üzerimize vecibe. Sadece vatanımızda değil bütün İslam aleminin sorunlarını çözmeye mecburuz. Bunu idrak etmezsek yaptığımız ibadetler bir köşede kalır.

 

MÜKEMMEL HALE GELEBİLECEĞİNE İNANIYORUM

Kendi menfaatleri, kimisinin inadı, kimisinin zulmü maalesef İslami tarafı da var. memleketimize baktığımız zaman bütün İslam alemi dahil; Batı’ya örnek olacak bir hayat standardını yakalamış değiller. Bu araba, ev olarak değil yaşantı olarak diyorum. Eğitim zihniyeti, adalet sistemi böyle olmamalı. Güvenlik var mı? Şeffaflık var mı? Dürüstlük var mı? İtiraz etmekten aciziz. İnanan, kararlı olan, azimli olan kesinlikle Türkiye’nin içinde bulunduğu şartları da İslam aleminin içinde bulunduğu şartları da üç beş sene içinde her şeyin mükemmel hale gelebileceğine inanıyorum” dedi.

 

ÜLKEMİZ NE YAZIK Kİ DARMADAĞIN

Yeter ki isteyelim. Biz üzerimize düşeni yaptıktan sonra Cenab-ı Allah’a elimizi açıp yalvarmaya mecburuz. Şu anda ülkemiz ne yazık ki darmadağın. Tesettür problemi çözüldü, peki ahlak, adalet? Ne diyorlardı? Onlar seçimden sonra. Bir numaralı meselemiz bu. Onun arkasından da maddiyatı çözmekle mükellefiz. Biz insanız, bu dünyada yaşıyoruz. Bu ülkede adaleti tesis edebilmek için otorite kurmaya muhtacız. Ama öyle bir ülke olacak ki herkes adaletten emin olacak. Sultan mı hata yaptı? Onun karşısına çıkıp sen hatalısın diyebilecek bir düzen olacak.

 

BİR YOL BULACAĞIZ

Şu anda ülkenin içinde bulunduğu hali gördükten sonra bu vaatlere aldanmayız, lafla peynir gemisi yürümüyor. Türkiye’nin en ciddi meselelerin içinde işsizlik, açlık geliyor mu? Geliyor. Kim çözecek? Biz çözeceğiz. Bu söylediklerimizi hayata geçireceğiz, sonra da bütün kardeşlerimize anlatacak bir yol bulacağız. Bir yol bulacağız. Cenab-ı Hakkı’n bundan razı olmayacağını anlatacağız. Onların anlayacağı bir dil bulacağız. Suriye’de şu anda açlıktan ölen insanlar var; bombaların altında can veren insanlar var; bebekler, yaşlılar var. Kim yapıyor bunu? Ne yazık ki yine Müslümanlar.

 

MÜSLÜMAN MÜSLÜMAN’I ÖLDÜRÜYOR

Libya’da Müslüman Müslüman’ı öldürüyor. Afganistan’a Müslüman Müslüman’ı kırıyor. Tepki olarak protesto ediyoruz sizi diyorlar. Hadi ordan. Yapılacak şey protesto etmek değil o zulmü engellemek. O yüzden iktidara gelmemizden İslam düşmanları korkuyor. Biz bu söylediklerimize inanıyoruz. Bunlar gerçekleştirilebilir. Bizim Filistin’de can çekişen insanlarımızı anladığımızı söyleyebilir miyiz? Söyleyemeyiz. Peygamber efendimiz ‘Komşusu aç yatarken, tok yatanlar bizden değildir’ demiştir. Kardeşlerimizde durum buyken, bizim rahat yatmamamız icap eder. İşte Ramazan bunların gerçekleşmesi için var.

 

KARAYA BAYRAĞA DİKMEYE MECBURUZ

Kocaeli’de özellikle hanım kollarımıza teşekkür ediyorum. Çünkü Kocaeli’de hanım kolalrımızın birçok ile örnek olabilecek durumda olduğunu söyleyebilirim. 1 milyon 203 bin genç geliyor. Biz gençlerimizi bu davanın yılmaz nefirleri haline getireceğiz. Biz bunları yapmadığımız sürece huzur gelmez. Erbakan Hocamızı rahmetle anıyorum. Tam 50 sene geçti aradan, siyasi hayata ilk adımını attığından beri. Şimdi biz bunu karaya bayrağa dikmeye inşallah mecburuz.

 

KAPİTALİST SİSTEMİ SAVUNUYORLAR

Bütün kardeşlerimize, bu seçimler esnasında göstermiş olduğunuz gayretler, fedakarlıklardan dolayı teşekkür ediyorum. Herkesi tebrik ediyorum. Daha iyi neticeler beklerdim ama gönüllerimiz kırılmasın. Biz doğru bildiğimiz yolda istikrarlı çalışma sonucunda derdimizi, davamızı bu topluma iyi anlatabildiysek her kesimden insanlar Saadet Partimizin altında toplanırlar. Bizim bir davamız var. Bir tarafta solcular, bir tarafta kapitalist sistemi savunuyorlar. Üçüncü yol daha var. O da halk. İnşallah bir gün mutlaka toplum bizi anlayacak, idrak edecek” şeklinde konuştu.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA