Advert Advert Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert Advert
Advert
TARİH 25.05.2020 SAAT 11:32:21
Advert
Advert Advert
 

Çocuk oyuncuların festivali sona erdi

Bu yıl 26’ıncısı gerçekleştirilen “Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali” muhteşem bir gösteri ile kapanış yaptı. Sezonun değerlendirmesini yapan Kocaeli Bölge Tiyatrosu Kurucu Yönetmeni Burhan Akçin “ Her anlamda çok verimli bir festival dönemi geçirdik” dedi.
Çocuk oyuncuların festivali sona erdi
Advert

Arif BULUT   -İlimizde 26 yıldan bu yana Kocaeli Bölge Tiyatrosu tarafından her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen “Çocuk Oyuncular Tiyatro Festivali” muhteşem bir gösteri ile kapanış yaptı. 17-26 Mayıs tarihleri arasında İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün desteği ile gerçekleştirilen festivalde çocuk oyuncular tarafından Sabancı Kültür Merkezinde başarılı oyunlar oynandı. Yine festivalin son gününde çocuk oyuncuların oluşturduğu Grup Apollon tarafından oynan “Damdaki Kemancı” oyunu salonu dolduranlar tarafından büyük alkış topladı. 

 

 

MUAZZAM BİR SONUÇ ELDE EDİYORUZ
Sezonla ilgili değerlendirmede bulunan Kocaeli Bölge Tiyatrosu Kurucu Yönetmeni Burhan Akçin, “Festivalimiz geçtiğimiz yıllara göre bu yıl çok daha iyi geçti. Kent artık biraz daha festivalsiz şehirlerin şehir olamayacağını anladı. Biz yaptığımız işle biricik bir işe imza atıyoruz. En iyi biz yapıyoruz demiyoruz. Burada ortaya koymuş olduğumuz çaba ülkemiz için, çocuklarımız gerekli. Sosyal gruplar arasındaki farklılıkları atmak için, bilgi ve becerileri çoğaltmak için tiyatro muazzambir eğitim aracıdır. Bunu birde festivalle birleştirdiğimizde muazzam bir sonuç elde ediyoruz. Katılım açısından da çok verimli bir sezon geçirdik” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
kocaeliizmitÇocuk Oyuncular Tiyatro Festivali
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8142 TL 6.7870 TL
Euro
EURO
7.4310 TL 7.4013 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA