Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 06.07.2020 SAAT 11:25:01
Advert
Advert Advert
 

Katırcıoğlu: Sağlıklı bir veri tabanı yok

Engelli bireylere yönelik Meclis Araştırma Komisyonu’nda Sağlık Bakanlığı’nın istatistiklerinin tutulmadığını söyleyen AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Sağlıklı bir veri tabanı yok” dedi.
Katırcıoğlu: Sağlıklı bir veri tabanı yok
Advert

Down Sendromu, otizm ve gelişim bozukluklarının yaygınlığının tespiti ile ilgili bireylerin ve ailelerin sorunlarının çözümü için kurulan Meclis Araştırma Komisyonu toplantısında Sağlık Bakanlığı’nın istatistiklerinin tutulmadığını söyleyen AK Parti Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, “Sağlıklı bir veri tabanı yok” dedi. Veri eksikliği oluğunu ifade eden Katırcıoğlu, "Engelli çocuklarımızın, down sendromlu, otizm ya da davranış bozukluğu olan çocuklarımızın ve bireylerimizin tam olarak sayısını bilemiyoruz. Onda sağlıklı bir veri tabanımız yok. Engelli birey olarak tanımladığımız kişilerin Türkiye haritasını, bölgesel dağılımını, hangi alanlarda, hangi gruplarda engelli haritasını göremediğimizi tespit ettik" dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8648 TL 6.8374 TL
Euro
EURO
7.7113 TL 7.6805 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA