Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.09.2019 SAAT 09:04:33
Advert
Advert
 

Ulvi Yılmaz: “Çocuklara iyilik değil kötülük yapıyorsunuz”

İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde yaptığı açıklamada: “Sokakta çalışan çocuklara verdiğimiz her kuruş onlara iyilik değil kötülük yapmaktır” dedi
Ulvi Yılmaz: “Çocuklara iyilik değil kötülük yapıyorsunuz”

Boran KAYALAR  -İŞKUR Kocaeli İl Müdürlüğü, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü’nde çocuk işçiler ile ilgili olarak Yürüyüş Yolu üzerinde basın açıklaması gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen açıklamaya İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ın yanı sıra “Çocuk işçiler olmasın” konulu resim yarışmasına katılan öğrenciler de katıldı. İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü ile ilgili yaptığı açıklamada “Sokakta çalışan çocuklara verdiğimiz her kuruş onlara iyilik değil kötülük yapmaktır” dedi. 


KAMUOYUNUN DİKKATİNİ ÇEKMEK İSTİYORUZ
Ulvi Yılmaz açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü olarak 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü çerçevesinde her yıl çocuk işçiliğine dikkat çekiyoruz. Bu yılda, Dünya çocuklarıyla birlikte bizim çocuklarımızın da sokaklardan tarlalardan, ağır ve tehlikeli işlerden kurtulmaları için, Dünya çocuklarına yaraşır bir yaşam ve eğitimlerini sürdürebilmeleri için kamuoyunun dikkatini çekmek istiyoruz. 


SOKAKTA ÇALIŞAN ÇOCUKLAR
Çocuk işçiliği, Dünya’da getirilen yasaklara rağmen; özellikle az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin önemli bir sorunu olarak varlığını sürdürmektedir. Çocuklar inşaatlarda, tarlalarda, fabrikalarda, oto tamirhanelerinde, maden ocaklarında hatta savaşlarda asker olarak kullanılmakta ve çalıştırılmaktadır. Diğer önemli bir konu ise; sokakta çalıştırılan çocuklardır. 

 


ÇOCUKLARI SOKAĞA MAHKUM ETMEYİN
Birçok şehirde su, mendil-sakız satan, dilenen çocuklar görmekteyiz. Normal vatandaş olarak ‘Peki bizler bu konuda ne yapabilir, nasıl katkıda bulunabiliriz’ denildiğinde; camii önlerinde, sokakta, caddelerde dilenen ve bir şeyler satmaya çalışan çocuklarla asla alışveriş yapmamalıyız, yapanları da çekinmeden uyarlamalarını istiyoruz. Sokakta çalışan her çocuk istismar edilen, sömürülen çocuktur. Çocuklara verdiğimiz her kuruş, iyilik değil kötülüktür. Ve onları daha çok sokağa mahkum etmektedir. 


EN DEĞERLİ VARLIKLARIMIZ
En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın, hak ettikleri sosyal ve ekonomik ortamlarda yaşayabilmeleri ve geleceğimiz açısından ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu bağlamda İl Müdürlüğü olarak çocuk işçiliğiyle mücadele konusuna dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık yaratmak amacı ile İzmit genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik olarak 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü konulu, Çocuk işçiler olmasın temalı resim yarışması düzenlenmiştir. Bu vesile ile çocukların çalıştırılmadığı ve istismar edilmediği bir Dünya temennisinde bulunuyoruz.”

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7416 TL 5.7187 TL
Euro
EURO
6.3247 TL 6.2994 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA