Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 18.09.2019 SAAT 09:08:02
Advert
Advert
 

ADD: Hürriyet’e kefiliz

İzmit Belediyesi’nde yaşanan tartışmalar ile ilgili yaptığı açıklama yapan ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “Atatürk’ün Cumhuriyet Kadını Fatma Kaplan Hürriyet’in sorgulanacağı en son konu Atatürk ve Türk Bayrağı’dır. Atatürkçülük konusunda kendisine kefiliz” dedi.
ADD: Hürriyet’e kefiliz

 

Arif BULUT - Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi, geçtiğimiz gün İzmit Belediyesi’nde yaşanan Türk bayrağı ve Atatürk tartışmalarının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. ADD Kocaeli Şube Binası’nda gerçekleştirilen açıklamaya konuşan ADD Şube Başkanı Taylan Bingöl’ün yanı sıra çok sayıda dernek üyesi de katıldı.

 

ATATÜRK SEVGİSİ

Açıklamada konuşan ADD Kocaeli Şube Başkanı Taylan Bingöl, “İzmit Belediye’sinin meclis toplantısında İzmit’e yakışmayan üzücü olaylara hep birlikte şahit olduk. Ancak şahit olduğumuz daha da önemli bir konu var ki oda; AKP Meclis Üyeleri’nin Atatürk ve Bayrak takiyesi oldu. 19 Mayıs törenlerini yasakladılar,10 Kasım törenlerine seyahatteyim bahanesiyle katılmadılar, Atatürk sevgisini kabahat ilan ettiler, Atatürk anıtına çiçek koyanlara kabahatler kanunundan para cezası kestiler, Valiliklerden, Ziraat Bankası'ndan TC'yi sildiler, 600 yıllık imparatorluğun reklam arası sona erdi dediler, Andımızı yasakladılar” dedi.

 

RÜŞVETÇİ DEDİLER

Bingöl, “Türk bayrağı demeyelim, Türkiyeli bayrağı diyelim dediler. Türkçülük bölücülüktür dediler. Türk Kızılayı'nın Türk'ünü sildiler. Ulusçulukla hesaplaşma zamanı geldi dediler. Devlet televizyonu TRT'de Atatürk'e rüşvetçi dediler. Kasım'da saat 9'u 5 geçe kenefe gidin, Mustafa Kemal'in verdiği zararı Yunan yapmazdı, keşke Yunan galip gelseydi diyen, kafasında fesle dolaşan tımarhanelik vatan hainini, Cumhurbaşkanlığı sarayında tarih otoritesi, bilim adamı olarak ağırladılar. Yetmedi AK Parti’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eliyle Kocaeli Kitap Fuarında ağırladılar” dedi.

 

AĞIRLADILAR

Bingöl, “Bu kanın asaleti nereden geliyor? Ben asla sorulduğu zaman Türk'üm demem. Bu beni rahatsız eden bir şey.  Neden Türkiyeli diyoruz. Bu da beni rahatsız ediyor. Egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milleti'nindir sözü de beni rahatsız ediyor cümlelerini kuran Esra Elönü’ye Kocaeli Kitap Fuarında gençleri zehirlesin diye program yaptılar.  Açılım süreci adını verdikleri utanç sürecini ilan ettiler. Atatürk'ün kalpaklı fotoğrafını yasadışı ilan ettiler” diye konuştu.

 

ŞAŞIRMAYIZ

Bingöl, “Geçmiş dönemde, halkın seçtiği meclis üyelerinin sesinin kısılmasını destekleyen İzmit Belediyesi’nin AKP’li meclis üyelerini ve bıyık şeklinden başka dikkatimizi çeken hiçbir özelliği olmayan İzmit Belediyesi AKP Grup Başkanını bir dahaki toplantıya Atatürk Kalpağı ile mecliste görürsek hiç şaşırmayacağımızı da Kocaeli halkı ile paylaşmak isteriz” dedi.

 

GÖREV BİLİYORUZ

Bingöl, “İzmit Halkı’nın seçtiği “Atatürk’ün Cumhuriyet Kadını” Fatma Kaplan Hürriyet’in de sorgulanacağı en son konunun Atatürk ve Türk Bayrağı olduğunu bir kez daha ifade etmekte fayda görüyor, Atatürkçülük konusunda kendisine kefil olmayı görev biliyoruz. Yapay gündemler oluşturmaya çalışarak ülkenin asıl gündemini unutturmaya çalışanlara karşı Atatürkçü Düşünce Dernekleri’nin Türkiye’nin savunma refleksi görevini aksatmayacağını bildirmekten gurur duyarız” dedi.

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7416 TL 5.7187 TL
Euro
EURO
6.3247 TL 6.2994 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA