Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.09.2019 SAAT 01:50:48
Advert
Advert
 

Sağlık Hizmetlerinde mezuniyet sevinci

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları (KSHMYO) 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 16. Dönem Mezuniyet Töreni’nde 6 programda eğitim gören toplam 427 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.
Sağlık Hizmetlerinde mezuniyet sevinci

 

Arif BULUT - Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları (KSHMYO) 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı 17. Dönem Mezuniyet Töreni Umuttepe’de bulunan Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Tıbbi Laboratuvar Teknikleri programından 126, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik programından 115, Anestezi programından 45, İlk ve Acil Yardım programından 55, Tıbbı Görüntüleme programından 47, Padoloji programından 39 olmak üzere toplam 427 öğrenci mezun oldu. KSHMYO’da toplam mezun olan öğrenci sayısı 3 bin 378 oldu. Törende ilk üç yarıyıl not ortalamasına göre okul birincisi İlk ve Acil Yardım Programı öğrencisi Zeynep Uzun oldu. 

 

GENİŞ KATILIM

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları bünyesinde 8’i öğretim üyesi, 9’u öğretim görevlisi olmak üzere toplam 17 öğretim elemanı görev yapıyor. Öğrencilerin mezuniyet törenine İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük,  Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları Prof. Dr. Yunus Taş, okul müdür yardımcısı öğretim görevlisi İlknur Çavuşoğlu Zerengök, Sağlık Bakım Hizmetleri Bölümü Başkanı Dr. Öğretim üyesi Ayfer Peker, öğretim elemanları ve öğrencilerin yakınları katılım gösterdi.

 

 

ÇALIŞKANLIK VE DÜRÜSTLÜK

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları  Prof. Dr. Yunus Taş, törende yaptığı konuşmada, meslek yüksek okulunun tarihinden bahsederek, “Bu sene 427 öğrenci mezun ediyoruz. 2003’ten beri toplam 3 bin 378 mezun verdik. Çağımızda tıbbi teknoloji hızla gelişmektedir. Bundan sonraki meslek hayatınızda kendinizi yetiştirmeniz gerekiyor. Çalışkanlığınız, dürüstlüğünüz rakipleriniz karşısında size üstünlük sağlayacaktır” dedi.

 

ZOR İŞ

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulları  Prof. Dr. Yunus Taş’ın ardından söz alan İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, “Eğitim sürecinde sağlık kurumlarımızda beraber çalışmalar yapıyoruz. Onların mezun olduğunu görmek bizleri mutlu ediyor. Çok güzel eğitim aldılar, başarılı olacaklarına inanıyorum. Sağlıkçı yetiştirmek zor bir iş. Hocalarımıza da çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

 

YENİ BAŞLANGIC

Ergüney’in ardından kürsüye çıkan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Küçük, mezun öğrencilerin ailelerine teşekkür ederek “Günümüzde toplumların gücü nitelikli insanlarla ölçülmektedir. Bizler hem öğrenen hem öğretenleriz. Bugün bir bitişin değil, yeni başlangıcın günüdür. Edindiğiniz bilgi ve deneyimleri faydalı bir şekilde kullanarak bizleri çağdaş Türkiye idealine ulaştırmanız en büyük dileğimizdir” diye konuştu.

 

ÜNİVERSİTE KENTİ

Küçük’ün ardından kürsüye çıkan İzmit Kaymakamı Ersin Emiroğlu, “Çocuklarımız bizlerin gurur kaynağıdır. Bugün mezun olarak halka hizmet etmenin liyakatini alıyorlar. Kocaeli Üniversitesi bu kente marka olan en önemli kurumlardan birisidir. Kocaeli bir üniversite kentidir. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
ETİKETLER:
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Mehmet Ellibeş'i başarılı buluyor musunuz ?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.6973 TL 5.6745 TL
Euro
EURO
6.2955 TL 6.2703 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA