Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 16.10.2019 SAAT 18:43:39
Advert
Dogu Temizlik
 

Mevcut tren hattı lojistik için kullanılsın

KSO meclisinde Zeytinoğlu’nun ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın bir konuşma yaptı.
Mevcut tren hattı lojistik için kullanılsın

Büyükakın, Bakan Mehmet Cahit Turan’dan önemli taleplerde bulundu. Büyükakın, şunları söyledi: “Ayhan Zeytinoğlu Başkanımız bizim söylememiz geren her şeyi söyledi. Ama emin olun sayın bakanım ben söyletmedim. Biz zaten önümüzdeki dönem sizden proje için gelip, talep edeceğiz. Bu kentin çok ciddi bir lojistik desteği var. Lojistik mastır planı yapan ilk iliz. 2016 yılında bitirmiştik. 

 

EM ÇEVRE YOLU OLSUN
Kuzey Marmara Otoyolu bu şehre çok önemli katkı sağlayacak. TEM otoyolunun çevre yolu olarak kullanması bizim için çok önemli. Limanlarımızın dış ticaret hedefleri için elleçleme kapasitesi arttırılmalı. Fakat biz dolgu liman yapılmaması için özen gösteriyoruz. Kuzey Marmara üstüne yapılacak olan yüksek hızlı tren hattı sonrası şu anki tren hattı liman yükü taşınması için çok önemli. İZBAN gibi bir banliyö sistemi lojistik trafikte kullanılırsa şehrin yükü alınacaktır. Marmara havzasını bir bütün olarak yapmamız gerekiyor. Tankerlerin şehrin iç yollarını kullanmak yerine deniz taşımacılığı ile iç bölgelere yönlendirilmesi daha iyi oldu.

Bakan Turhan: Kocaeli’ye 25 milyar 280 milyon TL yatırım yaptık
Bakan Turhan: Kocaeli’ye 25 milyar 280 milyon TL yatırım yaptık
Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Haziran ayı meclis toplantısında konuşan Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan “Bugüne kadar Kocaeli’ye 25 milyar 280 milyon TL yatırım yaptık. Kocaeli’yi ulaşım anlamında dünyaya entegre ettik” dedi.
Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9110 TL 5.8874 TL
Euro
EURO
6.5227 TL 6.4967 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA