Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 05.08.2020 SAAT 10:24:23
Advert
Advert
 

KTO’dan yerel ticareti geliştirme atağı

Körfez Ticaret Odası 5. Komitesi Körfez’de yerel ticareti geliştirmek amacıyla çalışmalar yapmaya başladı. Bu kapsamda Körfez’de üretim yapan üreticileri ağırlayarak üreticilerin ortak beklentisi olan pazarlama desteği ve pazar arayışına destek veriliyor
KTO’dan yerel ticareti geliştirme atağı
Advert

Körfez Ticaret Odası 5. Komitesi (gıda sektörü) Körfez’de yerel ticareti geliştirmek amacıyla çalışmalar yapmaya başladı. Körfez İlçe Tarım Müdürü Semra Coşkun ile birlikte yürütülen toplantılarda üreticilerle bir araya gelinerek destek verilmesi amaçlanıyor. Yumurta üreticisi Mehtap Demir, besi çiftliği sahibi Mustafa Özsüt, süt üreticisi ve çiftçi Ali Atik, Murat et sahibi Muhdat Narin, peynir üreticisi Öztürk, süt ve süt ürünleri sahibi Engin Öztürk ile yapılan toplantılarda üreticilerin ortak sorunları konuşuldu.

 

TOPLANTI GÜNDEMİ ÜRETİCİ SORUNLARI
Üreticilerle yapılan toplantılarda Körfez’de üretim yapan üreticilerin sorunları dinlenerek çözüm yolları konuşuldu. Toplantıda konuşulan konular arasında, yem fiyatlarındaki artışın tüm üreticileri olumsuz etkilemesi ve maliyetleri artan üreticilerin yavaş yavaş üretimi terk ettiği, bu kapsamda 5. Komite üyelerinin yem fiyatlarındaki artış ve maliyetlerinin fazlalığının üretimi olumsuz etkilediği konularının TOBB’a iletilmesi, Körfez’de mezbahanın olmaması nedeniyle et kesimi için Gölcük ve Adapazarı’na gidilmesi ve bu durumun üreticinin nakliye ve kesim parası ile birlikte maliyetlerini arttırdığı konuşularak Körfez’de mezbaha açılmasının şartları ve koşulları araştırılarak bu konuda çalışmalar yapılmasına karar verildi.

 

 

PAZAR DESTEĞİ VERİLMESİ AMAÇLANIYOR
Bir sonraki toplantı planlamasında, toplantıya katılım sağlayan üreticilerin tesislerinin Körfez İlçe Tarım Müdürü Semra Koşumcu ile ziyaret ederek, yem, ortam ve et kalitesinin incelenmesine ve bunun sonucunda alım garantili arabuluculuk yapılması ve gerekli pazar desteği için çalışmalar başlatılması, üreticilerin ortak sorunu ve beklentisinin pazarlama desteği olduğu görülerek Körfez Ticaret Odası olarak üreticilere pazar desteği verilmesi ile ilgili çalışmalar yapılması konuları konuşularak bu konularda çalışmalar başlatılmasına karar verildi.

 

KOMİTE ÜYELERİNDEN ÜRETİCİLERE DESTEK 
5. Komite üyeleri Günkay Marketler sahibi Ahmet Kaya, Taşmar Marketler sahibi Vehbi Taştekin, İmren Süt Ürünleri sahibi Celil Mızrak ve Yonca Kebap ve Kasapları sahibi Hasan Demirtaş toplantıda yaptıkları ortak açıklamalarda, “Körfez Ticaret Odası olarak başta biz komiteleri kendi işletmelerimizde önce Körfezli üreticilerimizin ürettikleri ürünleri satmaya başlayarak bu üreticilerimize pazar desteği vermeye hazırız. Amacımız Körfezli üreticiye pozitif ayrımcılık yaparak ilçe ekonomimize katkı sağlamak olacaktır” dedi. 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA