Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.11.2019 SAAT 00:58:07
Advert
 

Türkkan'dan önemli açıklamalar!

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kandıra Babaköy’de 2 bin ağacın kesileceğini söyledi
Türkkan'dan önemli açıklamalar!

İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Meclis Genel Kurulu’nda Kandıra Babaköy’deki çevre ve tarih katliamına dikkat çekti. Türkkan, Kuzey Marmara Otoyolu Projesi uğruna Kocaeli’nin ormanlarının, tabiatının ve tarihinin yok edildiğini ifade etti: “Kocaeli'ye hizmet etmek yerine, Kocaeli'nin ormanlarını, tabiatını ve tarihini yağmalamakla meşguller. Kocaeli'ye hançer gibi saplanan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi tüm vandallıklarıyla devam ediyor. On binlerce ağaç kesildi, yetmedi, yok edilen birçok tarım alanı var ve bu doğal düzen yetmedi, şimdi de Kocaeli'nin tarihini, kültürel zenginliklerini kazıyıp yutmaya çalışıyorlar.”

 

AĞAÇLAR KESİLİYOR
İYİ Partili Türkkan, Gebze Ballıkayalar’da yapılan çevre katliamının şimdi de Kandıra Babaköy’de uygulandığını vurguladı: “En son Gebze'deki Ballıkayalar gibi iki yüz milyon yıllık süreçte oluşmuş bir tabiat parkını yok etmeye ve 17 bin ağacı kesmeye başladılar. Proje kapsamında, bu sefer de açılacak olan taş ocağı için Kandıra Babaköy'de kesilecek 2 binden fazla ağaç yetmezmiş gibi, eski Roma Dönemi'ne ait lahit mezarların, tümülüslerin ve tarih kalıntılarının olduğu bölge haritadan silinmeye çalışılıyor.”

 

GERİ DÖNÜŞÜ OLMAYAN BİR ÇEVRE FELAKETİ
Türkkan Genel Kurul’da Babaköy’deki çalışmaların neden gece yürütüldüğünü sordu:
“Çalışmalar gündüz değil gece yürütülüyor. Yaptıkları işte bir sıkıntı mı var, bir utanç mı var; niye gece çalışıyorlar? Bence utanmaktan vazgeçin, korkun; Kocaeli halkı artık bu vandalizme geçit vermeyecek.”  İYİ Parti Grup Başkan Vekili Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Kuzey Marmara Otoyolu projesinin Kocaeli için yaşattığı ve yaşatacağı içler acısı duruma dikkat çekti: “Malum firmaların yaptıkları bu yol o firmaların karnını doyuruyor olabilir ama üzülerek söylüyorum, bu yol, Kocaeli'ye geri dönüşü olmayan bir çevre felaketinden ve tarih katliamından başka hiçbir şey bırakmayacak.”

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7152 TL 5.6924 TL
Euro
EURO
6.3235 TL 6.2983 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA