Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 21.11.2019 SAAT 01:52:47
Advert
 

Büyükşehir'de iki daire kapatıldı

Büyükşehir Belediyesi teşkilat şemasında Ulaşım Daire Başkanlığı ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı kapatıldı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının adı da değiştirilerek Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı oldu
Büyükşehir'de iki daire kapatıldı

Süriye ÇATAK TEK   -Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 85 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıya Başkan Tahir Büyükakın başkanlık etti. Mecliste atıkların aktarma istasyonlarından bertaraf tesisine taşınması hizmet ihalesi ve Sağlık Kuruluşlarında oluşan tıbbi atıkların toplanması, taşınması, geçici depolanması ve bertaraf ihalesi görüşüldü. Aynı zamanda öğrenci ve indirimli yolcular için minibüsçülere ödenen ücrette de zam yapıldı. 

 

HAYRİYE SÖZER ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ OLDU
Mecliste yoklamanın ardından Büyükşehir Kültür Müdürü Hayriye Sözer Özel Kalem Müdürü olarak atanması ile ilgili Büyükşehir Meclisine bilgi verdi. Mecliste Belediye atıklarının aktarma istasyonlarından bertaraf tesisine taşınması hizmet alım işi ve Sağlık Kuruluşlarında oluşan tıbbi atıkların toplanması, taşınması, geçici depolanması ve bertarafı ihalesinin yapılması meclisten geçti. 

 

 

MİNİBÜSÇÜLERE VERİLEN DESTEK UZATILDI
Mecliste öğrenci ve indirimli binişlerle ilgili Kocaeli genelinde hizmet veren 1754 özel toplu taşıma aracına destek verilmesi ile ilgili hukuk komisyonun raporu onaylandı. Geçtiğimiz yıl yapılan düzenleme ile her biniş için 3 liranın altında olan öğrenci ücretlerin biniş başına 40, 3 liranın üzerinde olan binişler için ise 60 kuruş, indirimli binişlerde ise 3 liranın altında olan binişlerde 15, 3 liranın üzerinde olan binişler için ise 30 kuruş destek verilmesi kararı bir yıl daha uzatıldı. 

 

 

TEŞKİLAT ŞEMASI DEĞİŞTİ 
Mecliste Belediye teşkilat şemasında değişiklik yapıldı. Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığını kapatıp., işlemleri Mali Hizmetler ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığına verildi. Ulaşım Daire başkanlığı kaldırılıp Etüt ve Projeler daire Başkanlığını ismi Yapı Kontrol Başkanlığı yapılacak. Bu sadece binaların yapılmasından sorumlu yapılacak. Toplu Taşıma Daire Başkanlığının adını Ulaşım ve Trafik Yönetimi Daire Başkanlığı olacak. Kültür ve Sosyal Daire Başkanlığına Turizm ilave edilerek, Kültür ve Turizm Daire Başkanlığı oldu.

 

 

MÜDÜRLÜKLERDE DE DEĞİŞİM VAR
Basın Yayın Daire Başkanlığına Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü alındı. Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına alındı. Kültür ve Turizm Daire Başkanlığına Turizm ve Doğal Yaşam Hizmetleri Müdürlüğü alındı. Mali Hizmetler Daire Başkanlığına Strateji Geliştirme Müdürlüğü getirildi. Zabıta Şube Müdürlüğü kapatıldı. Bilgi İşlem Daire Başkanlığına Veri Analiz ve İstatistik Şube Müdürlüğü getirildi. Kara Ulaşım Şube Müdürlüğünün adı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü oldu. Ulaşım Planlama Şube Müdürlüğü kuruldu. Fen İşleri Daire Başkanlığına AYKOME Şube Müdürlüğü getirildi. 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7152 TL 5.6924 TL
Euro
EURO
6.3235 TL 6.2983 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA