Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 00:34:40
Advert
 

Belsa’da yeni yönetimi belli oldu

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından görevinden istifa eden Belsa Plaza Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut ve yönetim kurulunun yerine Olağanüstü Kongre ile yeni yönetim seçildi. Yeni yönetimde İzmit Belediyesinin temsilcisi Hakan Özkum’un yönetim kurulu başkanı olması bekleniyor
Belsa’da yeni yönetimi belli oldu

Süriye ÇATAK TEK  - Belsa Plaza’nın üst yönetimi Olağanüstü Genel Kurulu Vest Otel’de gerçekleştirildi. İzmit Belediyesi eski Başkan Yardımcısı İbrahim Bulut’un başkanlığındaki yönetimden sadece Fadime Coşkun aday olurken, Bulut ve İbrahim Elgin ise aday olmadı. Kongrede SGK adına Avukat Abdülkadir Çarkçeviren, İzmit Belediyesi adına Hakan Özkum aday olurken esnaflar adına tek yönetici için Orhan Demirtaş ve Fadime Coşkun aday oldu. Kongrede 3 yönetim kurulu ve 3 denetim kurulu üyesi için 634 bağımsız bölüm için 259 kat malikinin oy kullanma hakkı bulunuyor. 

 

VEDA ETTİ 
Kongrede divan başkanlığı için iki önerge verildi. Arzu Türkkal Enç ve Mustafa Anayurdu başkanlığındaki iki listede birleştirildi ve Arzu Türkkal Enç başkanlığında divan oluşturuldu. Divanın oluşturulmasının ardından 31 Mart seçimlerinin ardından istifa eden Belsa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut veda konuşmasını yaptı. Yeni yöneticilere başarılar dileyen Bulut, yönetimi aldıklarında karşılarına çıkan sıkıntıları tek tek anlattı. Yönetime esnaflardan birinin alınması ve belediyenin esnaf seçiminde oy kullanmaması kararını aldıklarını söyleyen Bulut, seçimlerde de kat maliklerini söz sahibi yaptıklarının altını çizdi. Bulut, esnafların ve kat maliklerinin yeni yönetime destek vermesini istedi. 

 

 

ESNAFLAR YARIŞTI
Kongrede bazı kat malikleri kayyumda olan Çakmak Market’in kayyum yetkilisinin oy kullanmamasını istedi. Ancak TMSF adına kayyum temsilcisinin olması nedeniyle oy kullanma hakkı olduğu belirtilerek itiraz kabul edilmedi. Yönetim seçimlerinde esnaf temsilcisi için SGK’nın oy kullanması noktasında tartışma yaşandı. Esnaflar adına aday olan Orhan Demirtaş, SGK oy kullanması halinde aday olmayacağını söyledi. Ancak esnaflar adaylıktan çekilmemesini isteri. Yaşanan tartışmaların ardından yapılan oylamada esnaf temsilcilerinden Orhan Demirtaş 128, Fadime Coşkun 290 oy aldı. 

 

 

DENETİM İÇİN 8 KİŞİ YARIŞTI
Esnaf temsilcileri için seçilmesinin ardından İzmit Belediyesi adına Hakan Özkum, SGK adına Avukat Abdülkadir Çarkçeviren esnaflar adına ise Fadime Coşkun yönetim olarak belirlendi. Denetim için 8 kişi aday oldu. Denetim için Salih Demir, Ali Sabri Özer, Orhan Başusta, Serkan Can, Mustafa Anayurtlu, Ersin Biçer, Kemal Bayrakoğlu, Selçuk Çoruh aday oldu. Yapılan oylamada Denetim Kurulu’na Selçuk Çoruh, Orhan Başusta, Mustafa Anayurt’lu seçildi. 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA