Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 16.11.2019 SAAT 05:55:25
Advert
 

İlahiyat Fakültesi’nde ilk mezuniyet sevinci

Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisan Programı’nda (İLİTAM) eğitim gören 150 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı. . Fakülte birincilisi ise Emine Keleş oldu.
İlahiyat Fakültesi’nde ilk mezuniyet sevinci

Arif BULUT - Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. İlahiyat Fakültesi’nin mezuniyet törenine Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Abdullah Kahraman, Eğitim Bir Sen Kocaeli 2 Nolu Şube Başkanı Mustafa Eren, öğretim elemanları ve mezunların aileleri katıldı. Fakülte birincisi Emine Keleş oldu.  Törende mezun öğrenciler adına konuşan Özlem Küçük, “İLİTAM’ın ilk mezunları olmaktan ayrı bir onur duymaktayız. Bizler ilim serüvenimize emek vermiş yol arkadaşlarıydık. Bizler İLİTAM’in ilk göz ağrısıydık. Eğitim hayatımız boyunca yaşadığımız sıkıntıların aslında bir başlangıç olduğunun bilinciyle hareket ettik. Tüm hocalarımıza emeklerinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi. 

 


İDEALİ YAŞATMAK İÇİN UMUT OLDULAR 
Programda konuşan İlahiyat Fakültesi Dekanı Abdullah Kahraman, “İlahiyat Fakültesi ilk defa mezuniyet töreni düzenliyor. Bizim gönlümüzde İLİTAM öğrencisi yada örgün öğrenci farkı yoktur. Değişik fırsatlardan dolayı okuma fırsatı bulamayanlar bu programımızla lisans diploması alma şansı etmiş oluyorsunuz. İlk mezun grup bizim için bir ideali yaşatmak için umut olmuştur. İlim almak isteyen İLİTAM’a, diploma almak isteyen ise nereye giderse gitsin diyorsunuz sosyal medyada. Bu bizim ideallerimizle örtüşüyor” diye konuştu. 


BİZ KALİTEDEN YANAYIZ
Sözlerini sürdüren Kahraman “Bizim İLİTAM programımız örgün eğitimden farklı olmasın istedik. CİMER’e birileri mesaj göndermiş. Rektör yardımcısı bana ve rektör beye bu mesajı okudu. “Hocamız ilahiyatı birinci yapacağım diye bizi adeta yarış atına çevirdi. Biz ilahiyat eğitimi almaktan soğuduk neredeyse” şeklinde ifadeler kullanılmış. Rektör bu mesajı duyunca sevindi ve hocamıza madalya verelim dedi. Madalya verilmesine falan istemiyoruz. Biz çalıştırma adına, okuma adına sizleri bir parça yüreklendirmişsek ne mutlu. Biz asla geri adım atmayacağız. Biz kaliteden yanayız” dedi.

 


RENK KATTI
Kahraman’ın ardından konuşan Kocaeli Üniversitesi Rektör Sadettin Hülagü, “İlahiyat Fakültemizin kısa bir serüveni var ama güzel gidiyor. İlahiyat Fakültesi’nin kurulmasında sayın Cumhurbaşkanımızın ciddi katkıları oldu. İlahiyat Fakültesi ayrı bir renk kattı üniversitemize. Fakültemiz ilahiyat fakülteleri arasında 6’ncı sıraya yükseldi” dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7660 TL 5.7430 TL
Euro
EURO
6.3561 TL 6.3307 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA