Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 00:16:16
Advert
 

En iyi kalkınma ajansı MARKA

Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği tarafından 22 ülkeden 73 üyesi olan Kalkınma Ajanslarının yaptığı çalışmaları değerlendirdiği EURADA Ödül Yarışmasında bu yıl en iyi kalkınma ajansı MARKA oldu
En iyi kalkınma ajansı MARKA

Süriye ÇATAK TEK - Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nı (MARKA) Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği’nden (EURADA) dev ödül. MARKA’nın 2018 yılında inovasyon yönetimi kapasitesini geliştirmek amacı ile düzenlediği InnoTEAM yarışması ile en iyi kalkınma ajansı ödülünü aldı. Brüksel’de düzenlenen tören ile ödül MARKA’ya verilirken, MARKA ikinci kez EURADA’dan ödül alma şansını elde etti. 

 

73 ÜYESİ BULUNUYOR
Merkezi Belçika’da bulunan Avrupa’da ekonomik kalkınma üzerine çalışan 22 farklı ülkeden 73 üyesi bulunan EURADA sağladığı ağ ile üyeleri ve bölgesel ekonomik kalkınma üzerine faaliyetleri bulunan diğer ekonomik aktörler iletişim kurulmasını sağlamaktadır. EURADA’nın kuruluş amaçları arasında üyeleri arasında tecrübe paylaşımını teşvik etmek, yerel ve bölgesel kalkınma alanında iyi uygulama örneklerini tanıtmak, Kalkınma Ajanslarının iktisadi kalkınma anlamında özel mekanizmalar olarak tanınmasını desteklemek yer alıyor. 

 

2015 YILINDAN BU YANA DÜZENLENİYOR
Ayrıca Bölgesel Kalkınma Programlarının geliştirilmesi ve uygulanmasına destek sağlamak ve KOBİ’lere yönelik programları desteklemek, Avrupa Komisyonu ve diğer Topluluk Kurumları ile teknik işbirlikleri organize etmek ve bunları güçlendirmek ve de Avrupa Birliği Üyesi olmayan ülkelerde yeni kurulan Kalkınma Ajanslarını desteklemeyi de amaç edinmiş. EURADA Ödül Yarışması, 2015 yılından bu yana EURADA üyelerinin yürütmüş olduğu başarılı uygulamaları teşvik ve takdir etmek amacıyla her yıl düzenlenmektedir. 

 

PROJE ÇOK GÜZEL 
EURADA’nın yarışmasına MARKA Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu ve Yalova illerinde yer alan firmaların inovasyon alanında kendilerini geliştirmesi ve desteklenmesi amacıyla düzenlediği InnoTEAM yarışması ile girdi. InnoTEAM’in amacı, bölgedeki işletmelerde inovasyon yönetimi farkındalığının artırılması, inovatif işletmelerin tespit ve teşvik edilmesi, bu işletmelerin inovasyon yönetimi becerilerinin geliştirilmesidir. InnoTEAM ile firmalar inovasyon konusunda güçlü ve gelişmeye açık yönleri hakkında işin uzmanları tarafından geri bildirim alabilecek, diğer katılımcı firmalara göre kendini kıyaslayabilmekte ve İnovasyon yönetimini geliştirebilmektedir. 

 

ONURLANDIK 
Yarışma ve kazanılan büyük ödül ile ilgili bilgi veren MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa ÇÖPOĞLU, “Avrupa Kalkınma Ajansları Birliği tarafından ajansımıza layık görülen bu ödül bizleri onurlandırmıştır. Ekibimizle beraber bölgemizin ve ülkemizin kalkınması 2023 hedeflerimize ulaşmamız için daha fazla çalışmamız konusunda bizleri motive etmiştir. Yaptığımız çalışmalarda önümüzü açan güçlü desteklerini bizlerden esirgemeyen Bakanlığımıza, Yönetim Kurulu Üyelerimize, paydaşlarımıza ve tüm çalışma arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA