Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 15.12.2019 SAAT 00:16:02
Advert
 

İstanbul’un yöneticilerini Kocaeli’de istemiyoruz

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, AK Parti’nin İstanbul’u kaybetmesiyle boşa çıkan üst düzey yöneticilerin Kocaeli gibi illere gönderileceği ile ilgili, “İstanbul’u rant havuzuna dönüştürenleri Kocaeli’ye istemiyoruz” dedi
İstanbul’un yöneticilerini Kocaeli’de istemiyoruz

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Soysal’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Millet İttifakı’nın muazzam bir zafere imza attığını ifade eden Akar, “Ekrem İmamoğlu büyük bir başarı yakalarken, halk da AK Parti’ye ‘İşine bak, ülkenin problemlerini çözmek için mesai harca’ dedi” ifadelerini kullandı. Diğer yandan Akar, halkın AK Parti’nin kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı dilinden bıktığını kaydederken, “Halk sevgi ve barış dili istediğini sandıkta gösterdi” dedi. 

 

RANT DEĞİL İNSAN
AK Parti’nin politikalarını bir an önce değiştirmesi gerektiğini kaydeden Akar, “Eğer halka kulak vermemeye devam eder, demokrasiyi öteler halkı ayrıştırmaya devam ederse, çöküş süreci hızlanır. Tarih sahnesinde daha fazla kalamazlar” dedi. İmamoğlu’nun başarısını da değerlendiren Akar, “İmamoğlu İstanbul’da 16 milyon insana yaşamı ve değeri öğretti. Rantçı bir belediyeye karşı asıl olanın insan olduğunu gösterdi. Onun da dediği gibi, İstanbul’da 16 milyon seçimi kazandı” diye konuştu. 

 

KILIÇDAROĞLU ÖNEMLİ İŞ BAŞARDI
Diğer yandan Akar, İstanbul’da başarının temellerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığını ifade ederek, “Başarıda en büyük rol sahibi o. Öncelikte ittifak çok önemliydi. Çok güçlü bir ittifak kuruldu. Diğer bir önemli konu, başarılı olan belediye başkanlarını büyükşehirlere aday yapması oldu. İzmir’de, İstanbul’da, Ankara’da, Antalya’da bu bize başarıyı getirdi. Bu bize yerel yönetimlerde de başarı getirecek. Çünkü başkanlarımızın hepsi tecrübeli ve belediyeciliği biliyorlar” dedi.  

 

TAHİR HOCA BAŞARIR 
Akar, İstanbul seçimlerinin Kocaeli’ye de yansımalarının olabileceğini ifade ederek, “Her yerde, İstanbul’un üst düzey yöneticilerinin Kocaeli gibi, Bursa gibi, Sakarya gibi illere gönderileceği konuşuluyor. Çünkü ellerinde büyük belediye kalmadı. Biz Kocaeli olarak İstanbul’u rant havuzuna dönüştürenleri Kocaeli’de istemiyoruz. Tahir Hoca güçlü bir kadro kuracak ve var gücüyle hizmetler yapacaktır. Başarılı çalışmalarının her zaman arkasında olacağız” diye konuştu.  

 

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7917 TL 5.7685 TL
Euro
EURO
6.4716 TL 6.4458 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA