Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 18:39:23
Advert
 

GTÜ’de mezuniyet heyecanı

GTÜ’de 2018-2019 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleşti. Yoğun bir çalışma sürecinin ardından emeklerinin karşılığı olan diplomalarına kavuşan mezunlar büyük mutluluk yaşadı
GTÜ’de mezuniyet heyecanı

GEBZE Teknik Üniversitesi (GTÜ) şenlik alanında düzenlenen törene Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Rektör Prof. Dr. M. Hasan Aslan, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Çayırova Kaymakamı Hasan Gözen, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nilay Coşgun, Prof. Dr. Arif Çağdaş Aydınoğlu, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Osman Aslan, İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, İl Müftüsü Yusuf Doğan, sanayici ve iş adamları, öğretim üyeleri,  öğrenciler ve veliler katıldı. Törene ayrıca Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş, Kocaeli Milletvekilleri Lütfü Türkkan ve Emine Zeybek birer mesaj göndererek mezunları tebrik ettiler.

 

ÖĞRENCİLER ADINA KONUŞTU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, mezunların kortej yürüyüşüyle devam etti. Daha sonra Gebze Teknik Üniversitesi İşletme bölümü birincisi Sümeyye Çiçek Vural, mezunlar adına bir konuşma yaptı. Daha sonra bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. M. Hasan Aslan, yoğun bir çalışma sürecinden sonra uluslararası arenada rekabet edebilecek mezunlar yetiştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirtti. Akademik kadrosu ve öğrencilerin gayretli çalışmalarıyla üniversitenin elde ettiği başarılara ve Türkiye ile dünyadaki saygın üniversiteler sıralamasındaki önemli yerine işaret eden Aslan sözlerini şöyle sürdürdü; “Üniversitemizin elde ettiği başarılar göstermektedir ki; Gebze Teknik Üniversitesi, sadece lisans eğitimi veren bir üniversiteden çok dahafazlasıdır. Bu gücün sürekliliğini sağlayan yegâne unsur da tabii ki öğrencilerimiz, mezunlarımızdır.”

 

TÜRKİYE’NİN İNCİSİ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, yaptığı konuşmada öğrencilerin güzellik kattığıGebze ve Kocaeli’nin Türkiye’nin incisi olduğunu belirtti. Çakmak, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gebze Teknik Üniversitesi’ni takip ediyorum. Üniversitemiz özverili çalışmalarla Türkiye’nin en güzel üniversitelerinden biri haline geldi. Akademik başarılarıyla da gurur duyuyoruz. Değerli mezunlarımız, kendinizi bundan sonra da her alanda geliştirmenizi, üniversiteden arkadaşlarınızla diyaloğunuzu devam ettirmenizi öneririm. Gurur duyacağımız güzel işlere imza atmanız dileklerimle hepinizi tebrik ederim.”

 

GTÜ MEZUNLARI İŞ BULMADA AVANTAJLI

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, programda yaptığı konuşmada; “Gebze Teknik Üniversitesi mezunları diğer üniversitelere göre çok daha kolay iş bulacak bir eğitim alarak buradan yola çıkacaklar. Hangi işi yaparsanız yapın mutlaka yaptığınız işten keyif almak, onu severek yapmak durumunda olun. Severek yaptığınız işte mutlu olursunuz. Eğer yaptığınız işi severek yapmıyorsanız kendinizi sorgulayın ve farklı bir alana geçmek için düşünün. Başarıyı yakalamak için çalışmak ve heyecan duyarak yapmak durumundayız. Bu yönde bir davranış sergilerseniz önümüzdeki sürçte çalışma hayatında çok daha iyi bir noktaya ulaşacağınıza olan inancım tamdır. Bugün mezun olan bütün öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Onlara katkı sunan akademik kadroya ve değerli ailelerine teşekkür ediyor, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA