Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 18:14:38
Advert
 

GTÜ ile Okulumuz Kocaeli

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Okul Dışı Öğrenme Ortamları” ile ilgili başlatılan çalışma kapsamında, Gebze Teknik Üniversitesi de projeye dahil oldu. Böylelikle belirlenen alanlarda Milli Eğitim kurumlarında eğitim gören öğrencilerin ders yapabilmesi sağlanacak
GTÜ ile Okulumuz Kocaeli

“2023 Eğitim Vizyonu” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı; müzeler, bilim merkezleri, sanat merkezleri, tarihi ve kültürel mekânlar, kütüphaneler, doğal sit alanları ve ören yerleri, ziyarete açık endüstriyel kuruluşlar ile üniversiteler gibi yerlerin okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim eğitim/öğretim programlarıyla ilişkilendirilmesine karar verdi. Bu yolla üretilecek öğretmen kılavuz kitapları sayesinde bu alanların “Okul Dışı Öğrenme Ortamı” olarak daha etkin kullanılmasını hayata geçirmek amacıyla oluşturulan Komisyon üyeleriGTÜ’de inceleme yaptı.

 

OKUL DIŞI ORTAMLAR ETKİN KULLANILACAK

GTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilay Coşgun tarafından kabul edilen komisyon üyeleri, eğitimde yenilikçi uygulamalara kapı aralayacak projenin dünyanın birçok ülkesinde uygulandığını ifade etti. GTÜ’nün sahip olduğu fiziki avantaj ile akademik bilginin öğrencilerin becerisinin artırılmasında önemli etken olduğunu vurgulayan Komisyon Başkanı Öğretmen Furkan Çakan, müfredatlarda yer alan kazanımlar doğrultusunda okul dışı ortamların daha etkili kullanılmasını amaç edindiklerini belirterek bu kapsamda GTÜ’nün desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti.

 

GTÜ DESTEK OLACAK

Bugüne kadar bölgedeki okullara her türlü desteği sağladıklarını ifade eden Prof. Dr. Nilay Coşgun, “Bugünkü ön görüşmede genel çerçevesini belirlediğimiz üzere olanaklarımız ölçüsünde projeye katkı sunmaktan mutluluk duyarız. Çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğe hazırlanmasında üniversite yönetimi ile akademik personelimiz ve öğrencilerimiz sorumluluğunun bilinciyle gerekli hassasiyeti göstermektedir. Projenin hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA