Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.11.2019 SAAT 00:17:08
Advert
 

DTO Wellborn Otel’de gala yemeği düzenlendi

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93’üncü yılı dolayısıyla DTO Kocaeli Şubesi'nin bu yıl 4.'sünü düzenlediği kabotaj ve gala yemeği Başiskele Wellborn otel’de gerçekleştirildi
DTO Wellborn Otel’de gala yemeği düzenlendi

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 93. yıl dönümü yurt genelinde olduğu gibi ilimizde de Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi tarafından organize edilen 1 Temmuz Kabotaj Bayramı kutlama etkinlikleri devam ediyor. DTO Kocaeli Şubesi tarafından önceki akşam ‘’mehtap turu’’ düzenlenmişti. Dün akşam ise Başiskele Wellborn Otel’de gala yemeği final programı düzenlendi.

 

YOĞUN KATILIM

DTO Kocaeli Şube Başkanı Vedat Doğusel, Meclis Başkanı Kürşat Bal, yönetim kurulu üyelerinin öncülüğündeki gala programına Vali Hüseyin Aksoy eşi Hülya Aksoy, Panama İstanbul Başkonsolosu Andres Nunez, Başiskele Kaymakamı Atilla Kantay, Körfez Kaymakamı Hasan Hüseyin Can, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kaan Yıkılmaz, Kocaeli İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman Aslan, Gölcük Donanma Garnizon Temsilcisi Kurmay Başkanı Ali Ufuk Şerbetçi, KOTO Başkanı Necmi Bulut, GTO Başkanı Nail Çiler, KTO Başkanı Recep Öztürk,  KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Ak Parti İl başkan yardımcıları İbrahim Gürsel, Av. Alper Doğan, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, Ticaret İl Müdürü Veysi Uzunkaya, İşkur İl Müdürü Ulvi Yılmaz, PTT Kocaeli Baş Müdürü Adnan Sert, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Bekir Yümnü ve davetli misafirler katıldı.

 

10 BİN DENİZ SEVERE ULAŞAĞIZ

Gala yemeğinde ilk konuşmayı yapan DTO Şube Başkanı Vedat Doğusel, "Milat olan bu kutlamayı hak eden bir değer olarak tarihte yerini almıştır. Bizler denizlerde ticaretimizi çok güzel bir şekilde yapmaktayız. Toplumun her kesimine denizci olgusunu yaymaya çalışıyoruz. Toplam sekiz ilçede 10 bin deniz severe ulaşmayı hedef aldık. Bizler yüz ölçümüne baktığımızda 75’inci iliz. Nüfus bakımından onuncu, Kişi başına düşen milli gelirde de ikinci sırada yer almaktayız. Kocaeli sanayi, deniz kenti değil, su sporlarının da yapıldığı kenttir’’ dedi.

 

VAZGEÇİLMEZ ÖNEME SAHİP

Şube Başkanı Vedat Doğusel ve yönetimini ve yaptığı çalışmaları takdir ederek konuşmasına başlayan DTO Genel Başkanı Kıran, "Denizler ülkelerin güvenliği ve refahı için vazgeçilmez öneme sahiptir. Deniz hak ve menfaatlerini koruyup geliştiren ülkeler, diğerlerine göre daha fazla başarıya ulaşmışlar, dünya refahından daha fazla pay alabilmişlerdir. Denizcilik alanında Kabotaj Kanunu'ndan sonra, Türkiye’nin egemenlik haklarındaki bütünlük tesis edilmiştir" şeklinde konuştu.

 

KOCAELİ'DE 6 MAVİ BAYRAKLI PLAJ VAR

Programda son konuşmayı gerçekleştiren Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, "Kabotaj Kanunu büyük bir yer tutmaktadır. Ülkemizde önemli gelişmeler ortaya çıkmış, ve denizcilik sektörü dünyayla yarışır hale gelmiştir. Özellikle Kocaeli balıkçılığın gelişmesi bakımından da belirli çalışmaların yapıldığı bir kent. Kocaeli’de 6 mavi bayraklı plaj bulunuyor. Kocaeli denizcilik sektöründe kendini her yıl geliştirmeye ve daha iyi bir noktaya taşımakta. Deniz Ticaret Odası birçok önemli çalışmalar ortaya koyuyor. Denizcilik sektöründe yaşamını kaybeden bütün insanlarımızı rahmetle anıyor, Kabotaj Bayramı'nı kutluyorum’’ şeklinde konuştu.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Kent haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7493 TL 5.7263 TL
Euro
EURO
6.3587 TL 6.3333 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA