Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.05.2020 SAAT 16:43:51
Advert
Advert
 

İstanbul sözleşmesini iptal edin

Yeniden Refah Partisi İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Barutçu, Divan toplantısında yaptığı açıklamada eşcinselliği özendiren ve 2011 yılında imzalanan İstanbul Sözleşmesinin iptal edilmesini istedi
İstanbul sözleşmesini iptal edin
Advert

Süriye ÇATAK TEK - Yeniden Refah Partisi İl Kadın Kolları Divan Toplantısı il binasında gerçekleştirildi. Toplantıya Kadın Kolları MKYK üyesi Neşe Savaşbaşı, Bölge Başkanı Erengül Yavuz, İl Sorumlusu Kadriye Oktay, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Barutçu ve partili kadınlar katıldı. Toplantıdan önce basın açıklaması yapan İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Barutçu, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili ciddi eleştirilerde bulundu. Barutçu, İstanbul sözleşmesinde yer alan kavramların aile yapısını zedelediğini ve aile kurumunun dağılmasına neden olduğunu kaydetti.

 

AİLE YAPISINI YIKIYOR

Divan toplantısından önce açıklama yapan İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Barutçu, 24 Kasım 2011 tarihinde TBMM’de geçen İstanbul sözleşmesi ile ilgili sert açıklamalarda bulundu. LGBT’nin İstanbul’da yaptığı Onur Yürüyüşünün ardından gündeme gelen İstanbul Sözleşmesindeki Eşcinsel hakları ve hak temelli kavramlar ile ilgili eleştirilerde bulunan Barutçu, “İstanbul Sözleşmesi aile yapısına yönelik yıkıcı etkileri tehlike saçıyor.

 

ÖRGÜTLENME DESTEĞİ VERİYOR

Toplumun temel dini ahlaki ve kültürel dinamiklerini tahrip eden, halkın inanç ve değerleriyle hiçbir şekilde uyuşmayan bir yapıya sahip olan, aile kurumunu ifsadını hedef alan İstanbul Sözleşmesine hayır diyoruz. Bu sözleşme geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın fıtrata aykırı bir kimliğe dönüştürmeyi hedef alıyor. “Eşcinsel hakları”, “Hak temelli” gibi kavramlar ile “Toplum size cinsiyet rolü dağıtıyor, özgür olun” denilerek eşcinselliğe yönlendirmek amacıyla, sapkın yapılanma olan LGBT’lilere örgütlenme desteği sağlıyor.

 

DUR DEMEK GEREKİYOR

Biz inanıyoruz ki aile ve toplum, Avrupa’ya uyum yasalarına dayalı çıkarılan sözleşmeler ile değil, ıslah edici olan İslam düzeni temel esaslarına, medeniyetimizin temel dinamiklerine kayıtsız şartsız bağlanılarak kurtulur. Çağrımız İstanbul sözleşmesi bir an önce fesh edilmesi içindir. Sapkın görüş ve hareketlere dur demek, aile yapısını, neslimizi ve toplum sağlığını korumak sorumluluğumuz gereği gerekli olan hassasiyet ve iradeyi göstermek için biz varız” dedi.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.8363 TL 6.8090 TL
Euro
EURO
7.6021 TL 7.5717 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA