Advert Advert Advert
Advert Advert
Advert
TARİH 04.08.2020 SAAT 22:44:43
Advert
Advert
 

Muammer Dereli Fen Lisesi'nin büyük başarısı

Sıfır Atık projesiyle entegre yürütülen Yeşil Kampüs Lise 2023 projesinin bir aşaması olan "Organik Atıklardan Kompozit Gübre Üretimi" Türkiye'deki tüm okullara örnek oluyor.
Muammer Dereli Fen Lisesi'nin büyük başarısı
Advert

Muammer Dereli Fen Lisesi'nin proje okulu olarak yürüttüğü iki projeden biri olan Yeşil Kampüs Lise 2023 projesinin önemli bir aşaması olan yeşil kampüs ve sıfır atık entegrasyonu ile okulumuzdaki organik atıklar kompozit gübreye dönüştürülüyor. Okuldaki hiçbir atık zayi edilmeyerek bina içinde oluşan tüm organik atıklar ile dökülen yaprak, kesilen çim, kırılan dallarda kompozit gübreye dönüştürülerek değerlendirilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı Sıfır Atık çalışmalarını yürüten daire başkanlığından gelen MEB ISGB Genel Koordinatörü Özkan AVCI ve MEB Sıfır Atık Proje Yetkilisi Fatih KINACI'nin bulunduğu heyet, Muammer Dereli Fen Lisesi'ne gelerek projedeki öğrencilerin uygulamalı anlatımı ile projeyi yerinde incelediler. Heyet, Fen Lisesi düzeyinde yapılan böyle bir etkinliğin bu konuda yapılmış en özgün projelerden biri olduğunu ifade ederek Türkiye’deki tüm okullar için bu projenin örnek proje olduğunu ve Bakanlığın, Muammer Dereli Fen Lisesi’nin bu projesini bu alanda yapılmış tek çalışma olduğundan çok önemsediğini belirterek sıfır atık ile ilgilenen Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün de bu projenin ülkemizde yaygınlaştırılması için çalışma başlattığı bildirildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim ÇELİK ve İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ömer AKMANŞEN tarafından desteklenen proje ilimizin gururu olacak.

 
Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Genel haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.9563 TL 6.9285 TL
Euro
EURO
8.1946 TL 8.1619 TL

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA