Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.11.2019 SAAT 01:17:38
Advert
 

AFAD’dan kurumlara SEKAPS eğitimi

Kocaeli AFAD İl Müdürlüğü, ilimizdeki kamu kurumlarının sivil savunma personellerine SEKAPS kullanıcı eğitimi verdi
AFAD’dan kurumlara SEKAPS eğitimi

Seferberlik kaynak planlama faaliyetlerinin daha etkin ve verimli sürdürülebilmesine yönelik olarak kurumsal verilerin elektronik ortama girilmesi ve sistem üzerinden takip edilmesi için TÜRKSAT katkılarıyla geliştirilen Seferberlik Kaynak Planlama Sisteminin (SEKAPS) kullanıcı eğitimleri, Kocaeli AFAD’da gruplar halinde verildi. AFAD Müdahale Şube Müdürü Ümit Çiğdem, AADYM Şefi Hüseyin Çakırca ve Sivil Savunma birim sorumlusu Zeynep Baykan tarafından verilen eğitimler bir hafta sürdü. 

 

29 KURUM
Millî Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği koordinatörlüğünde ilgili Bakanlıkların katılımıyla uygulamaya giren SEKAPS kullanıcı eğitimlerinde Kocaeli’deki 29 kurumdan 53 personel eğitim aldı. Kurumların seferberlik içerikli verilerinin elektronik ortama aktarılmasını içeren ve Bakanlıkların taşra teşkilatlarını yönlendirmesiyle gerçekleşen SEKAPS kullanıcı eğitimlerinin kamu kurumlarının talepleri kapsamında devam ettirileceği öğrenildi.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7493 TL 5.7263 TL
Euro
EURO
6.3587 TL 6.3333 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA