Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 28.05.2020 SAAT 06:16:42
Advert
Advert
 

Halk ekmek geliyor

Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısında vatandaşın ucuz ve kaliteli ekmeğe ulaşımın kolaylaştırılması için halk ekmek gündeme gelecek. Mecliste Başkan Büyükakın’a halk ekmek üretimi ile ilgili Fırıncılar Odası’yla protokol yapma yetkisi verilecek
Halk ekmek geliyor
Advert

Süriye ÇATAK TEK - Büyükşehir Belediyesinin bugün Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceği Temmuz ayı meclis toplantısının en önemli gündem maddesi halk ekmek olacak. Meclis’te Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Encümen’e halk ekmek ile ilgili Fırıncılar Odası ile protokol yapılması için yetki verilmesi istenecek. Mecliste ayrıca Yeniköy’de bulunan termal su alanın günü birlik termal tesis alanı olması ve Ayazma Mahallesinde bulunan 15 bin metrekarelik alanın AFAD’a devredilmesi ile ilgili imar değişikliği gündeme gelecek.

 

İŞ MAHKEMELERİ KADIKÖY’E GİDİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı meclis toplantısı bugün saat 15.00’de başlayacak. 93 gündem maddesinin görüşüleceği toplantıya Belediye Başkanı Tahir Büyükakın başkanlık edecek. Mecliste önemli gündem maddeleri üzerinde görüşme yapılacak. İzmit Kadıköy Mahallesi’nde bulunan Kadıköy katlı otopark ve düğün salonun birinci katında bulunan 18 numaralı bağımsız bölümün İş Mahkemeleri tarafından kullanılmak üzere Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına tahsis edilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu’nun raporu görüşülecek.

 

KANDIRA’YA YENİ GELİR KAPISI

Kandıra İlçesi sahil kesiminde çevre düzenleme projeleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Cebeci Sahilindeki iş yerlerinin Kandıra Belediyesine devredilmesi gündemde yer alıyor. Hediyelik eşya satış yerleri, Cebeci Lunaparkı ve Lunapark yanı işyerleri, Cebeci Kafeterya-Çay Bahçesi, Cebeci Sahilinde 40 adet Sadal-Çekek Yeri, Bağırganlı Sahilinde satış yerleri, Kefken Beyoğlu Kampı önünde yer alan büfe ve Kumcağız Sahili-Kurtyeri Mahallesi 18 parselde yer alan kafeteryanın Kandıra Belediyesine devredilecek. Devir ile belediyeye yeni gelir imkanı sağlanacak.

 

GÜNÜ BİRLİK TESİS YAPILACAK

Mecliste Başiskele ilçe sınırlarında Yeniköy bölesinde daha önce bulunan termal suyun ekonomiye kazandırılması gündeme gelecek. Daha önce eski Yeniköy Belediyesinin garajı olarak kullanılan ve termal su bulunan 10 dönüm arazi günü birlik termal tesis alanı olarak imara işlenmesi istenecek. Yapılacak olan imar değişikliği ile birlikte Başiskele Belediyesi bölgede günübirlik termal tesis yapacak ve bölgeyi termal su turizmi açısından önemli bir nokta haline getirecek. Bölgede büyük oteller yapılmayacak ve halkın kullanımına sunulacak.

 

AFAD’A 15 DÖNÜM ARAZİ

Mecliste aynı zamanda İzmit Ayazma Mahallesi’nde hazineye ait yaklaşık 15 bin metrekarelik konut alanının resmi kurum alanına dönüştürülecek. Plan değişikliğinin ardından hazine arazisi AFAD’a devredilecek. Plan değişikliğinin mecliste oy birliği ile geçmesi bekleniyor.

 

YETKİ VERİLECEK

Meclis toplantısında, Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Fırıncılar Odası arasında yapılacak Halk Ekmek Satış Protokolü kapsamında halk ekmek sistemin kurulması teklifi görüşülecek. Sosyal belediyecilik gereği satış noktaları oluşturularak ‘Halk Ekmek’ sisteminin kurulmasıyla ilgili Fırıncılar Odası ile protokol yapılması için Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Encümen’e yetki verilecek. Protokolün yapılması ile birlikte Fırıncılar Odasına bağlı kooperatif fırınlarda üretilen ekmeği toplayıp oluşturulacak satış noktalarında halka daha ucuz fiyatla satılacak.

 

KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK 

Yapılacak çalışma ile ilgili bilgi veren Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın Halk Ekmek’ istemi ile hem fırıncı ve bakkal esnafının mağdur olmayacağını hem de halka daha ucuz ekmek satılması ile ilgili düşüncesini bize iletti. Fırıncı esnafı mağdur olmadıktan sonra kendilerinin de bu fikre sıcak baktığını söyleyen Sarı, “Satış noktalarının kurulmasıyla ilgili komisyonda Büyükşehir Belediyesi, İlçe belediyesi ile fırıncılar ve bakkallar odası temsilcileri de olacak. Satış noktaları bakkallara uzak bölgelere kurulacak. Halk Ekmek sistemi ile Fırıncı ve bakkal esnafı mağdur olmayacak. Halkımız da daha ucuz ekmek yiyecek.” dedi. 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Asayiş haberleri
Anket
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
6.7831 TL 6.7560 TL
Euro
EURO
7.4544 TL 7.4247 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA