Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.11.2019 SAAT 01:25:06
Advert
 

Ecem Balcı’nın davası ertelendi

Gölcük'te yaşadığı sırada annesinin sevgilisi Süleyman Kara tarafından öldürüldüğü iddia edilen Ecem Balcı cinayetinin duruşması bugün görülmeye devam edildi
Ecem Balcı’nın davası ertelendi

Boran KAYALAR-5 Ocak 2018 tarihinde evinden çıkan 17 yaşındaki Ecem Balcı’dan haber alınamamıştı. Ecem Balcı, aranırken genç kızın annesi Esra Ercömert intihar etmişti. 43 gün sonra ise talihsiz kızın cansız bedeni toprağa gömülü bir şekilde bulunmuştu. Yaşanan olaylar sonrasında Ecem Balcı'nın annesi Esra Ercömert'in imam nikahlı kocası cinayeti itiraf etmiş ve tutuklanmıştı. Ecem Balcı davasının duruşması Kocaeli Adliyesi’nde 7’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye devam edildi

 

BİLGİM YOKTUR
Ecem Balcı’yı öldürdüğü iddia edilen Süleyman Kara’nın daha önce evinden çıkan tarihi eserlerle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında avukatlığını yapan Halit Demeç tanık olarak ifade verdi. Tanık sıfatıyla ifade veren Av. Halit Demeç, “Ben daha önce Süleyman Kara’nın evinden çıkan tarihi eserlerle ilgili olayın soruşturma aşamasında bulundum. Bu davayla ilgili bir bilgim yoktur” dedi. 

 

TALEP REDDEDEDİLDİ
Maktul Ecem Balcı hakkında istenen ayrıntılı otopsi raporunun gelmediği görüldü, ayrıca emniyete yazılan yazıya cevap verilmediği dosya içeriğinden tespit edildi.  Ayrıca Kocaeli Barosu temsilcileri tarafından avukatlık kanununun 76 ve 95’inci maddeleri gereğince davaya katılma talebi sunuldu. Ardından söz alan Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, “İnsan hakları ve hukukun üstünlüğünü savunmak olan görevimiz gereği davaya katılma talebinin kabul edilmesini istiyoruz” dedi.  Ardından mahkeme savcısı tarafından ceza yargılama yasasının ilgili maddeleri gereği Kocaeli Barosu temsilcilerinin davaya katılma taleplerini reddetti. 

 

ECEMİ ÖLDÜRMEDİ
 Savcı, suç vasfı ve mevcut delil durumu göz önüne alınarak tutuklu sanık Süleyman Kara’nın tutukluluğuna yönelik mütalaa verdi. Ardından söz alan sanık avukatı Ecem Balcı’nın günlüklerinin kendisine ait olup olmadığına ilişkin rapor alınması talep etti.  Sözlerine devam eden Süleyman Kara’nın avukatı, “Ecem’in ölümüne ben de üzüldüm. Hepimiz üzüldük. Müvekkilim Ecem’i öldürmemiştir. Emniyette baskı altında ifade vermiştir. Bu olayın aydınlatılmasını ve Ecem’in gerçek katillerinin bulunmasını istiyoruz” dedi. 

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7493 TL 5.7263 TL
Euro
EURO
6.3587 TL 6.3333 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA