Advert Advert Advert Advert
Advert Advert Advert
TARİH 19.11.2019 SAAT 00:08:23
Advert
 

Özkaraaslan'a disipline veriliyor

AK Parti Başiskele İlçe yöneticisi Süleyman Özkaraaslan bugün skandal bir paylaşıma imza attı.
Özkaraaslan'a disipline veriliyor

TEPKİ ÇEKEN PAYLAŞIM

AK Parti Başiskele İlçe Yöneticisi Süleyman Özkaraaslan, bugün çok tepki çeken bir paylaşımda bulundu. Süleyman Özkaraaslan sosyal medya hesabından, “1989’da gelen Bulgar, 1950’de gelen Selanik Dönmelerini 100 bin Kaçak Ermeni’yi Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar” yazan bir gönderiyi paylaştı.

 

ÇAPSIZLIK VE CİDDİYETSİZLİK
Bu gönderiye tepkiler bir anda çığ gibi büyüdü. Bal Türk Genel Başkanı Ruşen Özcan konuyla ilgili gazetelere bir yazılı açıklama göndererek, “AK Partinin Kocaeli / Başiskele ilçe başkan yardımcısı Süleyman ÖZKARAASLAN’ın “1989’da gelen Bulgar, 1950’de gelen Selanik Dönmelerini 100 bin Kaçak Ermeni’yi Suriyelilerle beraber Gönderelim Varmısınız Çomarlar” şeklindeki paylaşımı, kifayetsizliğin, çapsızlığın ve ciddiyetsizliğin kanıtıdır. Daha sonra bunu silip “ben ironi yaptım, özür dilerim” demesi hiçbir anlam ifade etmez. Biz ne Bulgarız ne ortodoks hristiyanıyız, Müslüman Türküz, Evlad-ı Fatihanız. AK Parti yönetimini camiamızı rencide eden bu densizlik karşısında tavır göstermeye davet ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUK
Yaşanan süreçte AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mustafa Koral da devreye girdi. Başkan Mustafa Koral, Süleyman Özkaraaslan’ın paylaşımı sebebiyle hakkında disiplin süreci başlatıldığını ifade ederek şu açıklamayı yaptı: “Başiskele İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Özkaraaslan’ın kendisine ait sosyal medya hesabından bir başkasına ait sözleri paylaşmak yoluyla Muhacir kökenli vatandaşlarımızı rencide etmesinden büyük bir üzüntü duyduk.

 

ELLİBEŞ’İN TALİMATIYLA
Söz konusu paylaşım maksadını aşmakla birlikte, kişiyi bağlayan bir paylaşım olmuş, partimizin görüş ve düşünceleriyle asla bağdaşmamıştır. Ben de, anne-babası Bosna doğumlu, Boşnak bir ailenin ferdi olarak bu açıklamayı yapmayı kendime görev bilerek şunu belirtmeliyim ki, Süleyman Özkaraaslan hakkında İl Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş’in talimatıyla Disiplin Süreci başlatılmıştır.
Saygılarımla bilgilerinize sunarım.”

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.7493 TL 5.7263 TL
Euro
EURO
6.3587 TL 6.3333 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA