Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 26.01.2020 SAAT 20:47:59
Advert
 

Sağlığına kavuşması için 173 bin lira gerekiyor

11 yıl önce geçirdiği boyun fıtığı ameliyatının ardından parçaların vücuduna uyum sağlamaması nedeniyle boynu yamuldu ve bacaklarında felç başladı. İyileşmesi için 173 bin liraya ihtiyaç var. Şimdi, Kocaeli Valiliği izniyle yardım toplanıyor
Sağlığına kavuşması için 173 bin lira gerekiyor

Kocaeli’de yaşayan Sebile Adıyaman (46), bundan tam 11 yıl önce geçirdiği boyun fıtığı rahatsızlığı sebebiyle ameliyat oldu. Fakat ameliyat parçaları vücuduna uyum sağlamadı. Doktorlar, parçaların değiştirilmesi gerektiğini söyledi ancak risk içerdiği için değiştirilemedi. Sebile Adıyaman bu sürede Kocaeli ve İstanbul’da pek çok doktora gitti. Ağrı tedavileri (fizik tedavi, botoks vb.) gördü. Fakat tedaviler yalnızca zaman zaman ağrılarını hafifletti, iyileşme sağlamadı. 

 

İLGİNÇ BİR VAKA
Sebile Adıyaman, “Gittiğim doktorların hepsi ilginç bir vaka olduğunu ancak ameliyat durumunda felç kalma riskimin olduğunu söylediler. Zaman ilerledikçe omuriliğimde ciddi sorunlar meydana gelmeye başladı ve tortikollis, omurilik daralmaları ve rotoskolyoz hastalıklarının tanısı konuldu. Bu hastalıklarım sebebi ile boynum yamuldu ve bacaklarımdaki hissizlikle birlikte felç başladı. Hastalığım sebebiyle çalışamıyor ve günlük ihtiyaçlarımı karşılamakta dahi zorlanıyorum. Şu anda yalnızca bir doktor ameliyatı yapabileceğini ve ameliyat olmadığım takdirde yatalak olacağımı söyledi. Hastane tarafından 200.000 TL ücret talep edildi. Bu rakam Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 173.000 TL’ye indirildi ve Kocaeli Valiliği tarafından yardım kampanyası başlatıldı. Sizden talebim, tedavim için gerekli ücreti karşılayabilecek yardımı sağlamanızdır” dedi. 

 

EROL’DAN ÇAĞRI 
Konuyla ilgili çalışma yapan Biz İzmit’iz Grubu Sorumlusu Hüseyin Erol da bir açıklama yaparak, “Bir süre daha ameliyat olmaması halinde yatağa bağımlı olarak yaşaması söz konusu. Bu süreçte kendisine yardımcı olmak istiyoruz. Ekonomik zorlukların vatandaşın belini nasıl kırdığını, yaşamın ne denli zor olduğunu elbette biliyoruz. Ancak bu tarafta da yardım bekleyen bir kardeşimiz var. Herkes bütçesi elverdiği oranda yardım etsin, Sebile rahatlasın istiyoruz. Bundan evvel düzenlemiş olduğumuz yardım kampanyalarında ne denli yüce gönüllü insanlar olduğunuzu biliyoruz. Hadi İzmit, hep birlikte dokunalım Sebile’nin hayatına. Tutalım Sebile’nin elini. Yarın sabah kimin başına ne geleceğini bilemeyiz. ‘Ne verirsen elinle, o gelir seninle’ demişler.

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Güncel haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA