Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 17:16:26
Advert
 

'İki katı artış sağladık'

İzmit Yeni Cuma Parkı’nın önünde yıllardır hizmet veren ayakkabı boyacıları, yapılan indirimin satışlarını artırdığını ve moral bulduklarını ifade etti
'İki katı artış sağladık'

Piyasada işlerin durgun olduğunu söyleyen Boyacı Mustafa Usta, “Piyasada işler kötüydü. İndirim kampanyası başlattık. İşlerimiz açıldı. Durgun olan piyasada işlerimize iyi yönde katkı sağladı. İndirim öncesi ayakkabıları 7-10 TL arası boyuyorduk. İndirim sonrası her çeşit ayakkabıyı 5 TL’ye boyuyoruz. Bu indirimle işlerde iki katı artış sağladık. Ayrıca ayakkabı boyamak dışında bağcık, ayakkabı tabanı, kemer delme ve ayakkabı tamiri hizmetleri veriyoruz” diye konuştu.

 

GENÇ NESİL İLGİLENMİYOR

Genç nesilin pek fazla ayakkabı boyatmadığını dile getiren Boyacı Mustafa Usta, “Genç nesiller alışveriş merkezlerini tercih eder oldu. Alışveriş merkezleri çarşı esnafına ne kadar etkilediyse bizleri de o kadar etkiledi. Boyacılık mesleğinde pek fazla gelecek göremiyorum. Müşteri kitlem orta yaş ve üzeri ve onlar sayesinde müşterilerim oluyor. Her gün gelen müşterilerim var” dedi.

 

KİMSE YERİMİ DOLDURMAZ

Mustafa Usta, “Emekli olduktan sonra bu işi yapmaya başladım. Günün ilk ışıklarından akşam hava kararana kadar buradayım. Zahmetli meslek. Boyacılığı mesleğini bıraktıktan sonra kimsenin yerimi doldurmayacağını düşünmüyorum. Son ayakkabıcı olabilirim” açıklamasını yaptı.

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Ekonomi haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA