Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 25.01.2020 SAAT 05:58:47
Advert
 

15 Temmuz’u unutturmayacağız

Memur-Sen Kocaeli temsilciliği 15 Temmuz’un yıl dönümünde hain darbe girişimini asla unutturmayacaklarını ve gelecek nesillere taşıyacaklarını kaydetti. Memur-Sen, tüm halkı 15 Temmuz’da demokrasiye sahip çıkmaya davet etti
15 Temmuz’u unutturmayacağız

Süriye ÇATAK TEK - Memur-Sen Kocaeli temsilciliği 15 Temmuz 2016’da FETÖ darbe girişiminin üçüncü yıl dönümünde sendika binasında yaptıkları açıklama ile darbe girişimini kınadı. 15 Temmuz’un 250 şahidin kanları ile yazdığı son kurtuluş destanı olduğunu belirten Memur-Sen İl temsilcisi Şahin Yaşlık, bir daha böyle girişimlerin olmaması için 15 Temmuz’u unutmayacaklarını ve asla unutturmayacaklarının altını çizdi.

 

GÖRÜNEN YÜZ FETÖ

Sendika binasında Memur-Sen’e bağlı tüm sendikaların şube başkanlarının katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Memur-Sin İl Temsilcisi Şahin Yaşlık, darbe girişiminin arkasında emperyalist güçlerin ve malum odakların olduğu FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin amacı milletin iradesine zincir vurmak ve Türkiye’yi sömürüye açık hale getirmek olduğunu kaydetti. İhanet eyleminin görünen yüzünün FETÖ, arkasında ise küresel güçlerin olduğunu vurgulayan Yaşlık, “Dünyadaki birçok gücü arkasına alan hainlerin başarılı olmadı.

 

 

ANLAYAMAZLAR

250 şehit ve 2 binden fazla gaziye rağmen darbe girişimine “Kontrollü darbe” diyenlerin hala varlığını sürdürdüğünü söyleyen Yaşlık, “Evlerinde oturup çekirdek çitleyerek gelişmeleri televizyonlarda izleyen ve darbe girişimini sonucuna göre pozisyon almayı hesaplayanlar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin ne olduğunu anlayamaz. Darbe tehlikesi geçene kadar sokakta demokrasi nöbeti tutanlara burun kıvıranlar, meydanlarda gösterilen kahramanlığın bize bir vatan kazandırdığını kavrayamaz” dedi.

 

DESTANLAR YAZILDI

O gece okyanus ötesinden planlanan bu hain darbe başarılı olsaydı Türkiye bir kaosa, bir karanlığa uyanacağını söyleyen Yaşlık, “Darbe başarılı olsaydı Türkiye bir sömürü ülkesi olacaktı. O gece millet tehlikeyi gördü ve kükremiş bir sel gibi sokaklarda canı pahasına direndi. Göğsünü siper ederek tarihe sığmayacak kahramanlık destanları yazıldı. Biz bu tarihi kahramanlığı geleceğe taşımalı ve 15 Temmuz’u unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

 

 

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Sivil Toplum haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9483 TL 5.9246 TL
Euro
EURO
6.5689 TL 6.5427 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA