Advert Advert Advert Advert
Advert Advert
TARİH 29.01.2020 SAAT 06:08:37
Advert
 

45 gün içerisinde seçim

İstifaların ardında yönetimi düşen CHP Kartepe İlçe Örgütü 45 gün içerisinde seçime gidiyor. Seçime gidecek Kartepe ilçe örgütünde adaylarda belli olmaya başladı
45 gün içerisinde seçim

 

Boran KAYALAR - 30 Mart Yerel Seçimlerinin ardından istediği performansı yakalayamayan ve sonrasında da olumsuz olaylarla gündeme gelen CHP Kartepe İlçe’ de, İlçe Başkanı Şerafettin Kırmızı ve yönetim kurulundan 11 kişi istifa etmişti.  İstifaların ardından ilçe yönetimi düşerken, İl Örgütü tarafında Kartepe İlçe’ ye kayyım atanacağı öğrenildi. 5 kişiden oluşacak kayyım’ un ardından Cumhuriyet Halk Partisi Kartepe İlçe Örgütü 45 gün içerisinde seçime gidecek.

 

45 GÜN İÇERİSİNDE SEÇİM

Cumhuriyet Halk Partisinin tüzüğüne göre, kayyım atanmasının ardından 45 gün içerisinde seçime gidecek olan Kartepe İlçe Örgütün’ de İlçe Başkanı arayışı sürüyor. Şuana kadar kimsenin ismi ön plana çıkmazken, CHP İl eski yöneticilerinden Hakan Bekil, CHP Kartepe İlçe eski Yöneticisi Tamer Ejderoğlu, CHP Kartepe ilçe eski Başkanı Bülent Sarı ve  Harun Güneş’ in ismi ilçe başkanlığı için konuşulduğu iddia edildi. 

 

BAŞKAN ADAYI OLMAK İSTERİM

İlçe Başkanlığı için konuşan Tamer Ejderoğlu ilçe başkan adayı olup olmayacağı konusunda açıklama yaptı. Ejderoğlu “Elbette ilçe başkan adayı olmak isterim. Bu yönde ilçedeki üyelerimizden, abilerimiz ablalarımızdan bir talep var. Ben de bu anlamda olumlu bakıyorum. Ailemle ve parti yöneticilerimle bu konuyu daha konuşmadım. Onlarla da konuştuktan sonra net bir karar vermiş olacağım” dedi.

 

YENİ İNSANLAR LAZIM

CHP Kartepe İlçe eski Başkanı Bülent  Sarı ise “Partim istersen bu görevden kaçmam. Kişisel fikrim ise ben zaten 4 yıl ilçe başkanlığı görevinden bulundum. Artık Kartepe’ye yeni insanlar lazım. Yeni insanları kazandırmalıyız. Mutlaka ilçe başkanı olmak isteyen arkadaşlarımız olacaktır. Partimizin de yeni insanlara ihtiyacı var. Samimi düşüncelerim bunlardır” dedi.

 

BAŞKANLIK DÜŞÜNCEM VAR

CHP İl eski yöneticilerinden Hakan Bekil ise ilçe başkanlığı düşüncesinin olduğunu söylerken,” İlçe Başkanlığı düşüncem var ancak tam anlamıyla karar vermiş değilim. Bölgemizdeki üyelerle istişare yapacağım, görüşmediğim arkadaşlarım var onlarla görüşeceğim.  İl Başkanım Cengiz Sarıbay ve Vekilimi Haydar Akar ile görüşeceğim. Görüşmeler sonrası tam kararımı vereceğim” dedi.

 

Bu haber eklendi
Demokratkocaeli:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer Siyaset haberleri
Anket
Sizce, Kocaeli'deki yapılar depreme karşı yeterince güvenli mi?
Evet
Hayır
VEFATLARIMIZ
Dolar
DOLAR
5.9530 TL 5.9293 TL
Euro
EURO
6.5585 TL 6.5324 TL
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsı

Demokrat Kocaeli Gazetesi yılların verdiği tecrübe ile Kocaeli haber konusunda uzmanlaşmış bir ekibe sahiptir. Kocaeli Gazetesi olarak Kocaeli ve ilçelerine basılı yayın hizmetimiz ile Kocaeli Yerel Gazeteleri arasında yerini almaktadır. Demokrat Kocaeli Gazetesi olarak Son Dakika Kocaeli Haberleri ulaştırmak için gece gündüz 7 gün 24 saat çalışan bir ekiple hizmetinizdeyiz. Kocaeli'de olan olayları anında aktarmak sizi bilgilendirmek bizim için önemli. Gazetecilik mesleğinin zorluğunun farkındayız ve Gazetecilik mesleğini severek yapmaktayız. Kocaeli Yerel Gazeteler arasında önceliğimiz sizlere daha iyi ve daha hızlı kocaeli haber hizmeti sunmaktır.

ANIT MEDYA